Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

CO SIĘ BUDUJE W MIEŚCIE? SPRAWDZILIŚMY

2018-09-13 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-13 10:31:57)

Podziel się:

Stacja obsługi pojazdów ciężarowych przy starej „siódemce” na ulicy Płockiej, Bricomarche na Napoleońskiej na Wólce, budowa obiektu handlowego przy Żuromińskiej i kolejnego na ulicy Sienkiewicza. Sprawdzamy co się buduje w Mławie.

Od jakiegoś czasu w Mławie sporo się buduje. Ostatnio zjawisko się nasiliło. Nasze miasto staje się jednym wielkim placem budowy. Mławianie dopytują nas co dzieje się za „siódemką” od strony ulicy Płockiej. W Starostwie Powiatowym w Mławie, gdzie wydają pozwolenia na budowę, dowiedzieliśmy się, że przy drodze krajowej E7 ruszyła spora inwestycja. - Jest wydane pozwolenie na stację obsługi samochodów ciężarowych i już rozpoczęła się inwestycja – informuje Janusz Wiśniewski, dyrektor wydziału infrastruktury w mławskim starostwie.
Deweloperzy budują bloki, a nawet apartamentowce. Powstaje też sporo nowych obiektów handlowych. Mława - jako miasto pogranicza - zawsze była miejscem z dobrze prosperującym handlem. Obecnie mamy w mieście sporo takich obiektów. Przeważnie są to markety, które z powodzeniem funkcjonują w naszym mieście.
Sporo sklepów różnych sieci działa przy ul. Sienkiewicza w Mławie. Okazuje się, że kolejny powstanie naprzeciwko parku. Prace są dość zaawansowane. Inwestor obecnie nie ujawnia jakie będzie przeznaczenie budowanego obiektu. Wiadomo tylko – na co wskazują gabaryty – że to będzie market. Nieoficjalnie mówi się o kolejnej Biedronce. Czy to się potwierdzi? Okaże się wkrótce po zakończeniu budowy. Intensywne prace trwają.
Kolejny ogromny obiekt handlowy powstaje też przy rondzie i naprzeciwko przychodni lekarskiej przy ul. Płockiej. Firma buduje w miejscu, gdzie wcześniej znajdowała się hurtownia budowlana. Stary budynek wyburzono i trwają prace przy nowej inwestycji.
Pod względem budowlanym znacząco rozwija się również mławska dzielnica przemysłowa. Na Wólce przy kopcu na Napoleońskiej powstaje Bicomarche. Firma inwestująca w tym miejscu ma już pozwolenie na budowę. Wiadomość ta na pewno ucieszy mławian, którzy odwiedzają najbliższej zlokalizowany sklep sieci w Działdowie. Bardzo zaawansowane są prace przy ul. Żuromińskiej, gdzie powstaje spożywczy obiekt handlowy sieci Dino. Z naszych informacji wynika, że market tej sieci budowany jest także w Lipowcu Kościelnym, inny otwarto w Wiśniewie.

Iwona Łazowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ania22 #2737771 | 93.105.*.* 24 maj 2019 19:10

  www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl www.czatkobiet.pl SZYBKIE JEBANKO W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. eeetam #2581210 | 188.147.*.* 15 wrz 2018 21:47

  market na markecie i marketem pogania tylko Polska jakoś podatków z tego badziewia nie widzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. marycyanow #2580607 | 37.47.*.* 14 wrz 2018 22:56

   A wymóg umieszczania żółtych tablic informacyjnych to naszej metropolii nie obowiązuje. Straż miejska niech się ruszy. Nie przepracowują się.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. normal #2579527 | 195.160.*.* 13 wrz 2018 13:10

   Autorze artykułu - a budynek przy rondzie obok Kauflandu? Trochę niedopracowany ten artykuł. Wszyscy wiedzą też, że naprzeciwko Omegi buduje się nowe InterMarche - można wspomnieć tak jak w przypadku Biedronki - nieoficjalnie. Warto bardziej pochylić się nad tematem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz