Niedziela, 8 września 2024. Imieniny Czcibora, Marii, Serafiny

CZTERNASTE MIEJSCE MŁAWIANKI

2018-09-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-12 14:29:00)

Zespół Mławianki przegrał kolejne spotkanie, tym razem na wyjeździe z liderem Ożarowianką. 2 zwycięstwo odniosła Korona i awansowała na 9 miejsce. Przegraną poniosły Strzegowo i Konopianka. Wkra Radzanów jest nowym liderem.

Ożarowianka- Mławianka 1:0

Z Ożarowianką nasz zespół ma bardzo niekorzystny bilans spotkań, z siedmiu rozegranych mamy tylko jedno zwycięstwo, dwa remisy i cztery porażki. Podopieczni Macieja Rogalskiego w sobotnim przegrali tylko 0:1. Rozegrali dobre spotkanie, z przebiegu meczu nie zasłużyli na porażkę. Nasz zespół stworzył kilka znakomitych okazji do zdobycia bramek, zawodzili skutecznością. W pierwszej połowie po strzale Rogowskigo, dobitka Gawędy zablokowana. W drugiej połowie Gawęda za długo zwlekał z oddaniem strzału. Golkiper gospodarzy wybronił strzały Mazurkiewicza, Tomczaka. Jabłoński w 23’ strzelił zwycięską bramkę dla gospodarzy.
Następne spotkanie zagrają w sobotę 15 września o godz. 11.00 z Łomiankami.
Mławianka: Jabłonowski- Jaworski, Wodzyński, Rogowski, Wróblewski- Tomczak, Rogalski, Drzewiecki (80’ Jędrzejewski), Mazurkiewicz (70’ Gosik)- Hinburg (65’ Melchinkiewicz), Gawęda.

Pozostałe wyniki 6 kolejki:
Drukarz- Przasnysz 3:2, Ciechanów- Mazovia 0:4, Pogoń II- Ząbkovia 0:4, Łomianki- Kasztelan 3:1, Wisła II-Wkra Ż. 2:1, Hutnik- Mazur 1:2, Huragan- Korona 1:0.

Korona Szydłowo- Sona Nowe M. 3:2
Zespół Korony po dwóch remisach w sobotę zanotował zwycięstwo na własnym boisku. Podopieczni Włodzimierza Gorczycy po pierwszej połowie prowadzili 2:0 i wydawało się, że korzystny wynik dowiozą do końcowego gwizdka. Druga połowa pokazała inaczej.
W 5’ rzut wolny wykonywał Kućko, piłkę w polu karnym przejął Karpiński i głową strzelił nad poprzeczką. W 27’ dośrodkowanie Krz. Małeckiego i Podlewski z pierwszej piłki zdobył prowadzenie dla Korony. W 38’ Podlewski dograł piłkę Bartnikowskiemu, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sony. W dwie minuty później Bartnikowski zrewanżował się za zmarnowaną sytuację i strzelił drugą bramkę dla Korony.
W drugiej połowie nie ustrzegliśmy się błędów, w 58’ po błędzie bramkarza goście strzelają kontaktowego gola. W 59’ Górniak strzela w boczną siatkę, w 60’ Podlewski nad poprzeczką. Za to w 61’ goście doprowadzają do remisu. Wprowadzony w drugiej połowie Sowiński w 82” strzela zwycięską bramkę.
Korona: Węgierski- Różycki, Walasiński, Kłos, Kućko- Górniak (84’ Kieczmer), Karpiński, M. Kowalski, Krz. Małecki (72’ Sowiński)- Podlewski, Bartnikowski (72’ Kac. Małecki).

GKS Strzegowo- Ostrovia Ostrów M. 1:4
Podopieczni Pawła Taranowskiego przegrali kolejne spotkanie, na własnym boisku przegrali 1:4 z Ostrovią. Honorowego gola zdobył Marcin Dziubiński.
W następnej kolejce GKS punktów będzie szukać w Chorzelach.

Troszyn- Jednorożec 4:0, Makowianka- Nadnarwianka 1:3, Wkra B.- Orzyc 2:0, Żbik- Iskra 4:2, Płońsk- Wkra S. 1:1, Kryształ- Tęcza

GKS Pokrzywnica- Konopianka 4:1
Mecz rozegrany został na boisku w Morawach, podopieczni Leszka Geska nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Pietruś. Zajmują drugą lokatę i tracą do lidera (Narew Ostrołęka) jeden punkt.
Kolejny mecz zagrają w Morawach w sobotę 15 września o godz. 16.00 z Kurpikiem Kadzidło.

Wkra Radzanów nowym liderem
Piłkarze Wkry Radzanów po zwycięstwie nad Olimpem Ciechanów objęli przodownictwo w klasie B. Podopieczni Zbigniewa Kalinowskiego na własnym boisku pokonali 4:1 Olimp Ciechanów. Hat- tricka w tym meczu strzelił Daniel Ziółkowski, jedną bramkę dołożył Damian Grzywacz, asysta Czernika.
Tamka Dzierzgowo wywalczyła pierwszy punkt na boisku w Żurominie, zremisowała z rezerwami Wkry. Bramki dla Tamki zdobyli: Tomasz Grzybowski, Michał Dąbrowski, Mariusz Dymkowski i Michał Zbysiński.
Drużyna Żaka Szreńsk przegrała na własnym boisku z Gryfem Kownaty Ż. Bramki zdobyli: Sebastian Wróblewski, Paweł Rudnicki. Zespół Żaka zajmuje ostatnie miejsce.
Wkra Radzanów- Olimp Ciechanów 4:1
Wkra II Żuromin- Tamka Dzierzgowo 4:4
Żak Szreńsk- Gryf Kownaty Ż. 2:8

Juniorzy Mławianki wiceliderem
Nasze zespoły grające w Lidze Wojewódzkiej grają z różnym powodzeniem. Najlepiej w lidze prezentują się juniorzy mł. (r. 2002). Podopieczni Piotra Króla na własnym boisku pokonali zespół Drukarza W- wa. Bramki zdobyli Rafał Lipiński i Dawid Rosocha. Juniorzy mł. Mławianki są wiceliderami.
Zespół trampkarzy Mławianki (r. 2004) pokonał na własnym boisku Olimpię W- wa. Bramki zdobyli: Daniel Hund, Wiktor Bryks, Jakub Han, Aleksander Olczak i Nikolas Dąbrowski. Podopieczni Marcina Grabowskiego zajmują miejsce w środku tabeli.
Trampkarze Mławianki grający w Ekstralidze przegrali na wyjeździe z Polonią W- wa.
Mławianka- Drukarz W- wa 2:0
Mławianka- Olimpia W- wa 5:0
Polonia W- wa- Mławianka 6:0

Puchar Polski- III runda
Jeden zespół z powiatu mławskiego walczył w III rundzie na szczeblu Okręgu CO OZPN. Wcześniej odpadły nasze zespoły w I i II rundzie. Zespół Tamki Dzierzgowo przegrał na własnym boisku z zespołem z LO Soną Nowe M. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Tomasz Grzybowski, Michał Zbysiński, Jacek Szypulski, Łukasz Jakóbiak.
Tamka Dzierzgowo- Sona Nowe M. 4:8

O Puchar Burmistrza Mławy
W sobotę 15 września o godz. 14.00 na boiskach mławskiego MOSiR rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Mławianka Cup 2018 o puchar Burmistrza Mławy. Podczas rozrywania turnieju odbędzie się „Rodzinny Piknik”.