Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

„Narodowe Czytanie” w ZPO nr 1 w Mławie

2018-09-11 14:40:49 (ost. akt: 2018-09-11 14:46:50)

Autor zdjęcia: ZPO nr 1 w Mławie

Podziel się:

Biblioteka ZPO nr 1 w Mławie po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Narodowe Czytanie", zainicjowanej w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Tegoroczną edycję patronatem objął prezydent Andrzej Duda wraz
z małżonką. Podjęte przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim popularyzowanie czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia kulturowej i narodowej wspólnoty poprzez publiczne czytanie klasyki polskiej literatury.

W tym szczególnym roku – Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klas VIII na tle patriotycznej dekoracji wysłuchali fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego czytanych przez Panią dyrektor – Janinę Lampkowską.

W klasach VII i VI czytane były fragmenty „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego przez uczniów i zaproszonego gościa z Biblioteki Pedagogicznej – panią Bogumiłę Pawłowską, natomiast w klasach IV i V czytane były teksty z „Antologii Niepodległości” zaproponowane przez parę prezydencką. Wiersze patriotyczne traktujące o naszej Ojczyźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Prowadząca spotkanie – Dorota Tadrzyńska wystąpiła w stroju epokowym, w związku tym omawiała modę jaka obowiązywała kobiety sto lat temu…

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB