Poniedziałek, 17 czerwca 2019. Imieniny Laury, Leszka, Marcjana

ULICA SZREŃSKA DOCZEKA SIĘ CHODNIKA?

2018-09-11 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-11 09:55:13)

Podziel się:

Mieszkańcy ulicy Szreńskiej w Mławie dopięli swego. Być może jeszcze w tym roku doczekają się chodnika. Jest porozumienie w tej sprawie na linii miasto – starostwo, są również chęci i pieniądze. Oby tylko znalazł się wykonawca.

O problemach mieszkańców mławskiej ulicy Szreńskiej pisaliśmy już nie raz. Na naszych łamach mieszkańcy mówili o braku możliwości bezpiecznego przejścia pieszych dzieci i dorosłych. Biorąc pod uwagę najmłodszych użytkowników drogi wylotowej z miasta, nie można tu mówić o bezpiecznej drodze do szkoły. Problemy z przejściem mają też dorośli, szczególnie ci niepełnosprawni i niezmotoryzowani. Ulicą poruszają się także mławianie z innych rejonów miasta, próbujący się dostać do ogródków działkowych.
Ulica Szreńska zawsze była dość ruchliwa. Obecnie jednak – po budowie wiaduktu ruch kołowy znacznie się nasilił. Piesi mogą przechodzić jedynie jezdnią (jeśli nic nie jedzie) i poboczem, którego praktycznie nie ma. Tir za tirem, osobówka za osobówką, rowerzyści wciskający się pomiędzy samochody na jezdni a pieszych na wąskim poboczu. Tak wygląda sytuacja drogowa na ulicy Szreńskiej w Mławie. Mieszkańcy i działkowcy korzystający z drogi mieli dość i apelowali o poprawę bezpieczeństwa. - Tu może dojść do nieszczęścia – ostrzegali. Niestety zdarzały się tragiczne wypadki.
Mławianie walczą o chodnik i poprawę bezpieczeństwa już od 9 lat. Między innymi za pomocą naszych publikacji zwrócili uwagę władz na problemy. Niedawno doszło do porozumienia w tej sprawie pomiędzy mławskim ratuszem a starostwem (ponieważ droga na terenie miasta jest powiatowa). Rada miasta przekazała starostwu na inwestycję 100 tysięcy złotych. Drugie 100 tysięcy wynegocjowano z tzw. utrzymania dróg. Tak więc są pieniądze i wola władz do realizacji inwestycji. Mówił o tym na sesji rady powiatu starosta mławski Włodzimierz Wojnarowski. Wyznał, że jego koncepcja nieco się różniła od miejskiej. Jednak starostwo podjęło się zadania budowy chodnika na Szreńskiej. - Chciałbym żeby to zostało zrealizowane jeszcze w tym roku. Jeśli chodzi o montaż finansowy wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Jest uchwała rady miasta o przekazaniu nam 100 tysięcy złotych na to zadanie. Podpiszemy porozumienie z miastem, na kolejne 100 tysięcy złotych, z kwoty 300 tysięcy złotych, które miasto ma na bieżące utrzymanie dróg. 200 tys. zł przeznaczamy na ulicę Szreńską – informował nas na sesji Włodzimierz Wojnarowski. Porozumienie podpisano i ogłoszono przetarg na wykonanie inwestycji. Gotowa jest też dokumentacja, którą sporządziło mławskie starostwo.
Trakt dla pieszych planuje się od strony największej zabudowy na ul. Szreńskiej. - Chodnik powstanie po lewej stronie, jadąc od miasta – informuje Janusz Wiśniewski dyrektor wydziału infrastruktury w Starostwie Powiatowym w Mławie. W takim układzie komunikacyjnym łatwiej było też zaplanować przejście dla pieszych, które będzie na odcinku zamkniętym dla ruchu kołowego, od strony byłego przejazdu kołowego.
Warunkiem szybkiej realizacji inwestycji jest znalezienie wykonawcy. - Jeśli znajdą się wykonawcy – czego nie jestem w stanie powiedzieć – to zadanie powinno być zrealizowane w tym roku. Jeśli nie będzie wykonawców to myślę, że te środki zostaną przeniesione na przyszły rok. (...) Być może do przetargu przystąpi miejskie przedsiębiorstwo drogowe i będzie realizowało to zadanie. Jestem za tym, żeby zrobić to w tym roku. Tym bardziej, że są na to pieniądze – powiedział nam starosta Włodzimierz Wojnarowski. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Iwo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zuza #2578789 | 212.160.*.* 12 wrz 2018 14:57

  Proście a będzie wam dane, w tym roku wszystko jest udane:))))))))

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #2577797 | 178.36.*.* 11 wrz 2018 11:39

  Jak widać przed wyborami na wszystko znajdują się środki. Te nowe, dodatkowe 20mln długu robi swoje, ale czy nie powinny zostać na ten cel zdobyte środki zewnętrzne jako na na poprawę bezpieczeństwa?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. zszywacz #2577776 | 79.188.*.* 11 wrz 2018 11:05

  Typowe działanie Zarządu Powiatu i PSLu. Mamy w planach to zrobić, ale jak co do czego to niech to ktoś inny zrobi bo my sierotki Marysie... A co na ten temat powie kandydat na Burmistrza Burchacki, pełniący wysoką funkcję w zarządzie Powiatu? A czemu nie robią tego ze środków zewnętrznych? Struzik nie wyjmie zza pazuchy? Kowalewski daje kasę z gminy na działania gminy na powiat? Szkoda na nich pieniędzy. Lepiej zainwestować w to co ma być w mieście i co należy do jego obowiązków.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz