Czwartek, 21 marca 2019. Imieniny Benedykta, Lubomiry, Lubomira

WÓJT KLENIEWSKI NIE BĘDZIE KANDYDOWAŁ

2018-09-07 12:00:00 (ost. akt: 2018-09-07 12:23:07)

Podziel się:

Powody osobiste mają być przyczyną rezygnacji ze startu w wyborach samorządowych na kolejną kadencję wójta gminy Wiśniewo - Zbigniewa Kleniewskiego.

Po rejestracji komitetów wyborczych okazało się, że nadchodząca rozgrywka wyborcza może zmienić sytuację polityczną w wielu miejscach.
Sporym zaskoczeniem dla wielu osób jest rezygnacja Zbigniewa Kleniewskiego z ubiegania się o kolejną kadencję wójta gminy Wiśniewo. Pełniący funkcję gospodarza gminy od 20 lat urzędujący wójt wycofuje się z działalności samorządowej. Nie będzie kandydował np. na radnego do sejmiku, powiatu lub gminy. Co dalej? Jak będzie wyglądała jego dalsza droga zawodowa? Nie był skłonny tego zdradzić. - Nie będę już osobą publiczną – powiedział nam tylko. Dodał, że wycofuje się z działalności samorządowej z powodów osobistych.
W nadchodzących wyborach pole do popisu mają inni kandydaci. Możliwe, że o fotel wójta powalczą: Artur Ciesielski, Władysław Maćkiewicz, Magdalena Szewczak, Grzegorz Woźniak. Zarejestrowali oni swoje komitety wyborcze. Jak napisaliśmy w poprzednim wydaniu „Kuriera” w gminie Wiśniewo zarejestrował w sumie sześć komitetów: KWW Razem Zmienimy Gminę Wiśniewo (pełnomocnik wyborczy Włodzimierz Bęcławski), KWW Artura Ciesielskiego, KWW Teraz Młodzi (pełnomocnik wyborczy Aneta Racka), KWW Władysława Maćkiewicza, KWW Grzegorza Woźniaka, KWW Nasza Gmina Grzegorza Woźniaka. Swoich kandydatów mogą też wystawić partie polityczne. Kto będzie kandydował? Pewność mieć będziemy po 16 września - kiedy to mija termin zgłaszania list kandydatów na radnych wszystkich szczebli – oraz po 26 września – kiedy poznamy kandydatów m.in. na wójtów. Warto przypomnieć, że w powiecie mławskim, spośród urzędujących gospodarzy gminy, nie będzie ponownie ubiegał się o fotel wójta: Jan Warecki z Wieczfni Kościelnej oraz Andrzej Wójcik z gminy Radzanów. Obaj panowie wystartują do rady powiatu mławskiego.
iwo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB