środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

PO CO NAM TEN BAL - MOŻNA JUŻ KUPIĆ BILETY

2018-09-06 09:31:59 (ost. akt: 2018-09-06 09:40:59)

Podziel się:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego serdecznie zaprasza na ostatni spektakl popularnej operetki PO CO NAM TEN BAL? Jakuba Balińskiego. Widowisko odbędzie się w sobotę 15 września o godz. 17:00 w sali koncertowej szkoły muzycznej.

Bilety w cenie 10 zł. są do nabycia od wtorku 4 września w bibliotece szkoły muzycznej w godzinach jej otwarcia. Biblioteka pracuje dni powszednie od 16:30 do 19:00 i w soboty od 9:00 do 14:00, jak również w dniu spektaklu na godzinę przed jego rozpoczęciem.

Operetka „PO CO NAM TEN BAL?!” Jakuba Balińskiego cieszyła się ogromnym powodzeniem w maju i czerwcu br. Będzie to pożegnanie nie tylko z tytułem, ale także i samym kompozytorem, autorem libretta i odtwórcą roli Alexa: Jakub Baliński rozpocznie bowiem od października studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

	http://m.wm.pl/2018/09/orig/operetka-plakat-wrzesien-2018-492248.jpg

Streszczenie libretta:

Akcja dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku. Do słynnego Grand Hotelu, którego goście szykują się do wielkiego letniego balu, przybywa dziedziczka fortuny Rose Anderson, by zaręczyć się z synem właściciela hotelu. Nie wie, że jej majątek ma posłużyć do spłacenia długów jej przyszłego teścia, który przegrywa wszystkie pieniądze w kasynie. Narzeczony nie przypada do gustu dziewczynie, która niespodziewanie dla samej siebie zakochuje się w Alexie, kelnerze hotelowym. On niestety też nie prowadzi na początku uczciwej gry, zakładając się o Rose z jej narzeczonym. W międzyczasie właścicielka kasyna domaga się spłaty długu ,w przeciwnym razie hotel zostanie wystawiony na licytację. Pojawia się zbiegły więzień, który w przebraniu sporo namiesza w akcji. Zaś pewna celebrytka niczym pracownik kulturalno-oświatowy organizuje hotelowym gościom taneczną rozrywkę. Czy uczucie Rose i Alexa przetrwa próbę czasu? Czy niecne zamiary właściciela hotelu się zrealizują? Czy pewnym nieudacznym złodziejom uda okraść się hotel podczas balu? I czy wszystko skończy się dobrze? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo podczas spektaklu okraszonego wątkiem miłosnym, ale i komediowym z nieprawdopodobnymi przebierankami, śmiesznymi gangsterami i efektownym tańcem nawiązującym do epoki lat 20. i 30. XX wieku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB