Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

DZIELNICOWI BĘDĄ KONTROLOWAĆ

2018-09-06 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-06 09:33:08)

Podziel się:

Mławianie piją i zakłócają porządek w miejscach publicznych, w centrum miasta i na Wólce. Policja ma z tym problem nawet przy szkolnych boiskach. To przykłady nieodpowiednich zachowań, które chcą ograniczyć mławscy dzielnicowi.

Dzielnicowi z mławskiej komendy powiatowej policji przedstawili swoje priorytety działań - do końca bieżącego roku - dotyczące problemów w mieście. Wydawałoby się, że w centrum miasta jest względnie bezpiecznie. Okazuje się jednak, że dochodzi tam do zdarzeń, które pewnie większość trzeźwo myślących uznałaby za wstydliwe.
Przykładowo w okolicach kina Kosmos i pobliskich bloków (ul. Stary Rynek w Mławie) dochodzi do zaśmiecania terenu i zdarzeń związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz zakłócania ładu i porządku publicznego. Policja dąży do ograniczenia, a nawet wyeliminowania takich zachowań. Z kolei na ul. Wójtostwo dochodzi do zdarzeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, zagrażających bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W rejonie budynku przy ul. Narutowicza 19/8 w Mławie są problemy z ludźmi szalejącymi po alkoholu. Policjanci odnotowują tam spożywanie trunków wysokoprocentowych w miejscach zabronionych oraz zakłócania ładu i porządku publicznego a także uszkodzenia mienia.
Do podobnych zdarzeń – dodając jeszcze zanieczyszczanie terenu przyległego - dochodzi nawet przy placach zabaw i szkolnych boiskach. Dzielnicowi odnotowali takie problemy w rejonie boiska szkolnego i placu zabaw przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 na ul. Warszawskiej w Mławie. Tak samo jest w rejonie boiska szkolnego i placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Sportowa 1 / ul. Bagno w Mławie).
Nie inaczej jest na ul. Mariackiej (OKM) w rejonie jednego ze sklepów – przy skwerze pomiędzy blokami. Do nieobyczajnych wybryków po spożyciu alkoholu dochodzi także na Wólce, w rejonie skweru, przy ul. Rynkowej.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. tragedia #2573860 | 176.103.*.* 6 wrz 2018 11:42

    Brawo burmistrz i radni miasta Mlawy. Otwierajcie jeszcze więcej punktów sprzedaży alkoholu a problem na pewno się zmniejszy.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)