Piątek, 19 kwietnia 2024. Imieniny Alfa, Leonii, Tytusa

TURNIEJ KOSZYKÓWKI W WYSZYNACH

2018-08-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-28 14:45:08)

Podziel się:

W niedzielę 18 sierpnia w Wyszynach Kościelnych rozegrany został XVIII Turniej Streetballa o Puchar Prezesa Cedrobu S.A. Zwyciężyła drużyna Hutnika Warszawa, najwyżej z mławskich drużyn sklasyfikowane były Szopy z Szopy.

Na czterech boiskach w Wyszynach K. rywalizowało 19 zespołów w XVIII Turnieju Streetballa. Zwyciężył zespół Hutnika W- wa, który wcześniej triumfował w mławskim turnieju. W finałowym meczu w Wyszynach pokonali 21:14 warszawski zespół Planet Cash Team, w którym występowali mławianie Marcin Biranowski i Marcin Rybicki. Trzecie miejsce zajęły Placki (w zespole grał Bartosz Tyszka). W turnieju bardzo gościnne były zespoły z powiatu mławskiego. W eliminacjach zagrało pięć naszych zespołów. Najwyżej znaleźli się Szopy z Szopy, w eliminacjach wygrali trzy mecze i awansowali do fazy ćwierćfinałowej, gdzie przegrali po dość pasjonującym pojedynku 11:14 z warszawskim zespołem Planet Cash Team. Pozostałe zespoły odpadły w eliminacjach.
Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP wybrano Patryka Jasińskiego z Hutnika.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał organizator Krzysztof Ćwik.

Wyniki mławskich drużyn:
6. Szopy z Szopy (Ćwik, Zakrzewski, Olczak, Woźnicki)
12. Old Dragons (Antoniak, Merchel, Chrzczon, Strzelec)
14. Puma i przyjaciele (Babut, Zakrzewski, Krokos)
16. Młajami (Pienicki, Kalinowski, Tomkielski)
17. Chłopaczki z sąsiedztwa (Czerwiński, Wrotny, Sztanga)

Siatkówka plażowa w Strzałkowie
Na boiskach w Strzałkowie rozegrany został drugi turniej siatkówki plażowej rozgrywany w ramach XVI Grand Prix Stupska o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. O kolejne punkty w niedzielę 19 sierpnia walczyło osiem par. Podobnie jak w poprzednim turnieju zwyciężyła para: Damian Ankiewicz (Konopki) i Łukasz Cichocki (Lipowiec K.), która umocniła swoją pozycję lidera. Dobra forma dopisywała również braciom Karwackim, którzy tym razem wywalczyli 2 miejsce pokonując zespół Adama Zadrożnego i Damiana Bierdnika. Czwartą lokatę zdobyli Zając Krystian i Mateusz Hut. Miejsca 5-6 należały do Dawida Głowackiego/ Dawida Klimkowskiego oraz Ani Karwackiej/ Pawła Ćwiklińskiego. Na ostatnich lokatach znaleźli się Hanna Olszewska/ Grzegorz Jaworski oraz Paweł Ankiewicz/ Piotr Ciżewski.

Klasyfikacja generalna po dwóch turniejach:
1. Ankiewicz Damian/ Cichocki Łukasz- 20 pkt.
2. Zadrożny Adam/ Bierdnik Damian- 14 pkt.
3. Piotr Karwacki/ Łukasz Karwacki- 13 pkt.
4. Zając Krystian/ Hut Mateusz -11 pkt.
5. Głowacki Dawid/ Klimkowski Dawid – 6 pkt.
6. Karwacka Anna/ Paweł Ćwikliński- 3 pkt.
7- 8. Olszewska Hanna/ Jaworski Grzegorz- 2 pkt.
Ankiewicz Paweł/ Ciżewski Piotr – 2 pkt.

Nosarzewski mistrzem Polski

Konrad Nosarzewski ze Stupska w przedostatni weekend sierpnia brał udział w Półmaratonie w Wałbrzychu, w którym wystartowało ponad 3 000 zawodników. Od samego początku Nosarzewski biegł w czołowej grupie. Trasa była dość wymagająca, tereny górzyste, dużo podbiegów. Bieg odbywał się w samo południe, uczestnicy zmagali się z upałem (35 stopni). W połowie dystansu Konrad doznał skręcenia stawu skokowego, mimo to w klasyfikacji Open zajął bardzo wysokie 7 miejsce z czasem 1:19,07. Na dwóch pierwszych miejscach uplasowali się Kenijczycy Mwetich Silas (1:11,01) i Ngeno Kimutai.
W ramach tego biegu rozgrywane były VII Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia. W tej klasyfikacji Konrad Nosarzewski zajął 1 miejsce. - Tytuł mistrza Polski zdobyty przeze mnie należy do całej mławskiej służby zdrowia. Z dumą mogę reprezentować ich w kraju i pokazywać, że w Mławie robi się na najwyższym poziomie. To dzięki nim mogę spokojnie trenować, dlatego im dedykuję ten medal- podsumował Konrad Nosarzewski.

Na podium w Działdowie

W środę 15 sierpnia grupa mławskich biegaczy startowała w „IV Urodzinowej Działdowskiej Dysze”. Dwójka naszych zawodników stanęła na podium, w kategorii K- 50 drugie miejsce zajęła Anna Sokołowska, na najniższym podium wśród czterdziestolatków stanął Sławomir Kuchciński.
Najwyżej w kategorii Open na 13 miejscu sklasyfikowany był Zbigniew Ziober (4 m. w kat M- 40). Na 18 pozycji finiszował Sławomir Kuchciński.

Miejsca pozostałych zawodników:
19. Robert Rejniak (4m. w M- 40), 76. Paweł Kubalski, 92. Artur Cybulski, 95. Andrzej Nowak, 101. Paweł Łusiak, 109. Jerzy Kaczmarczyk (4m. w M- 60), 123. Piotr Wiechowski, 148. Piotr Szempliński, 161. Cezary Goljasz, 166. Rafał Włodarski.
W kategorii kobiet najwyżej na 12 miejscu sklasyfikowana była Monika Kucka (K- 30 piąta), na 14 miejscu finiszowała Małgorzata Sobiecka z Konopek (K- 30 szósta).

Pozostałe miejsca:
17. Agnieszka Korytowska, 18. Anna Sokołowska, 21. Iwona Kubit (K- 40 piąta), 26. Agnieszka Rejniak, 29. Agnieszka Szemplińska, 34. Cecylia Żurawska, 43. Dorota Kubalska, 47. Magdalena Kuczalska, 50. Katarzyna Grzywińska.

Zwycięstwo pary z Lipowca Kościelnego

Zwycięstwem pary Damian Bierdnik/ Łukasz Cichocki z Lipowca K. zakończył się Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Działdowa. W turnieju startowało 5 par, rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Para z Lipowca K. wszystkie spotkania rozstrzygnęła w dwóch setach. Najtrudniejszy mecz rozegrali z parą Bartosz Gocławski/ Szymon Krzykowski (Myślęta), spotkanie decydowało o pierwszej lokacie, wygrali w dwóch setach do 13. Trzecie miejsce wywalczyła para z Kozłowa Tobiasz Lipowski/ Szymon Maźnio.