Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

SIATKÓWKA W STUPSKU I MŁAWIE

2018-08-22 09:00:00 (ost. akt: 2018-08-22 09:59:54)

Podziel się:

W niedzielę 12 sierpnia rozegrane zostały dwa turnieje siatkówki plażowej. W Stupsku zwyciężyła para Damian Ankiewicz/ Łukasz Cichocki, w Mławie przy MHS zwyciężyła para Rafał Maluchnik/ Paweł Pietkiewicz z Olsztyna.

W gminie Stupsk w sierpniu rozgrywany jest XVI Grand Prix w Siatkówce Plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy. W pierwszym turnieju wzięło udział 8 par, zwyciężyła para Ankiewicz (Konopki)/ Łukasz Cichocki (Lipowiec K.), nie tracąc seta w całym turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się para Adam Zadrożny (Konopki)/ Damian Bierdnik (Lipowiec K.). Czwarte miejsce zajęli bracia Karwaccy, zwycięzcy ubiegłorocznej Edycji. Następne turnieje odbędą się w Strzałkowie (19 sierpnia) i turniej finałowy 26 sierpnia w Dunaju.

7- 8. Paweł Ankiewicz/ Piotr Ciżewski
Hanna Olszewska/ Grzegorz Jaworski- 1 pkt.

Przed rozpoczęciem turnieju głównego rozegrany został finał trójek II Otwartego Turnieju Plażówki o Puchar Wójta Gminy Stupsk. Pogoda w Morawach 29 lipca nie pozwoliła na dokończenie turnieju. Miały być rozegrane dwa półfinały i finał. W Stupsku zgłosiły się tylko dwa zespoły. Rozegrany został tylko finał o pierwsze miejsce, w którym rodzina Karwackich pokonała drużynę Zadrożnych.

1. Anna Karwacka, Piotr Karwacki, Łukasz Karwacki,
2. Adam Zadrożny, Kamil Zadrożny, Krystian Zając.

W Mławie dominacja przyjezdnych par

Mławski turniej zorganizowany przez MHS i regionalne radio „7” zdominowały przyjezdne zespoły. Startowało 9 par z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Ciechanowa, Nasielska i 3 pary z powiatu mławskiego. Po sześciogodzinnej walce zwycięsko wyszła para Rafał Maluchnik/ Paweł Pietkiewicz z Olsztyna. W finałowym pojedynku po tie breaku pokonali parę z Olsztyna Wiktora Mielczarka/ Kamila Radzikowskiego. Trzecie miejsce wywalczyła para z powiatu mławskiego Serafin Gruźlewski (Mława)/ Paweł Warda (Szreńsk), która w decydującym meczu pokonała w dwóch setach parę z Lidzbarka Warm.- Dawida Karpińskiego/ Macieja Grabowskiego.
Pozostałe nasze pary z Lipowca K. Adam Grądzki/ Mateusz Trzciałkowski oraz bracia Lewandowscy ze Szreńska uplasowali się w przedziale 7- 9 miejsca. Sędzią głównym zawodów był Marcin Grabowski, instruktor MHS.

Dwa złote medale Jaworskiego
W ciągu dwóch dni Paweł Jaworski (Husaria Mława) wywalczył dwa złote medale na zawodach w Warszawie. W sobotę 4 sierpnia w Mistrzostwach Polski ACB Jiu Jitsu w Formule GI (walki w kimonie) walka trwała 4 minuty. Na punkty 7:0 pokonał Maksymiliana Kamińskiego z Zenith BIJ.
W niedzielę 5 sierpnia Paweł Jaworski walczył w Mistrzostwach Europy ACB Jiu Jitsu w Formule NO GI. W finałowym pojedynku po 2 minutach i 44 sekundach przez poddanie pokonał Maksymiliana Kamińskiego (pojedynek toczył się na zapaśniczej macie).

Bużycka ósma na OOM
Maja Bużycka 12 sierpnia startowała w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w triathlonie rozegranych w Katowicach, reprezentowała Orkę Iława. Były to jednocześnie Mistrzostwa Polski juniorek, startowało 14 najlepszych zawodniczek w kraju. Podopieczna Wojciecha Łachuta po pływaniu (750m) zajmowała szóstą pozycję i traciła do prowadzącej Roksany Słupek ponad minutę. W jeździe na rowerze (20km) nie poprawiła swojej lokaty, prowadzące zawodniczki były bardzo mocne. Bieg na dystansie 5km był tylko potwierdzeniem wysokiej formy. Zawody wygrała Magdalena Sudak z Warszawy, jako jedyna uzyskała czas poniżej jednej godziny. Maja Bużycka finiszowała na ósmej pozycji, uzyskując czas 1:06,44.

Zespoły Mławianki na obozie
Młodzieżowe zespoły Mławianki przebywały w dniach od 3 sierpnia do 11 sierpnia na obozie szkoleniowym w Lubawie. Zespoły trenowały dwa, a nawet trzy razy dziennie, oprócz tego bramkarze uczestniczyli w treningach specjalistycznych. Na obozie przebywało 35 zawodników z roczników 2004, 2005, 2006. Opiekę trenerską i wychowawczą sprawowało 3 trenerów Maciej Rogalski, Rafał Markiewicz oraz Marcin Grabowski, a opiekę medyczną zapewniał ratownik medyczny Paweł Sobotka.
Rozegrano 6 sparingów, z zespołami Motoru Lubawa oraz KS Constract Lubawa miały one charakter typowo szkoleniowy, trenerzy analizowali w nich postępy poszczególnych zawodników jak i wybranych formacji, sprawdzali też umiejętności nowych zawodników. Wyjazd pomógł zintegrować poszczególne zespoły, a także całą przebywającą razem społeczność piłkarską z naszego klubu.
- Mieliśmy doskonałe warunki do treningu. Mam nadzieję, że nasz pobyt przełoży się na dobrą grę naszych zespołów w rundzie jesiennej- podsumował Marcin Grabowski kierownik obozu oraz trener MKS Mławianka Mława.