środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

ZAWODY STREET WORKAUT ZA NAMI

2018-08-17 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-17 11:54:39)

Podziel się:

STREET WORKAUT\\\ W sobotę 28 lipca odbyła się III Edycja Ogólnopolskich Zawodów w Street Workout'cie o Puchar Dyrektora mławskiego MOSiR-u. Zawody prowadził Paweł Stęmpliński z Mławy, w komisji sędziowskiej był mławianin Cezary Dymkowski.

Na obiektach mławskiego MOSiR rozegrane zostały III Ogólnopolskie Zawody Street Workuat. Zawody składały się z dwóch konkurencji - Freestyle oraz Wytrzymałość.
W Freestyle zawodnicy dali pokaz umiejętności siłowych, gimnastycznych oraz akrobatycznych. Dziewiętnastu zawodników z całej Polski przystąpiło do eliminacyjnego etapu prezentując swój 2 minutowy występ. Sędziowie oceniając poczynania zawodników wyłaniali najlepszą 8, która przechodziła do następnego etapu- pojedynki systemem pucharowym.

Końcowa klasyfikacja:
1. Sebastian Dyner, 2. Łukasz Puchalski, 3. Maciej Grajek, 4. Marcin Jabłoński.
W międzyczasie odbyły się konkurencje dla publiczności- dla kobiet w podciąganiu oraz dla mężczyzn w pompkach. Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Kubik- 21 czyste podciągnięcia nachwytem. W kategorii mężczyzn zwyciężył mławianin Miłosz Tylicki.
W konkurencji „Wytrzymałość”, w której wzięło udział 10 zawodników, w tym trzech reprezentujących Mławę. Do następnego etapu przechodziło 5 zawodników, na miejscu 5 znalazło się 4 konkurentów. Reprezentant naszego miasta- Mateusz Skonieczek pokonał swoich przeciwników zdobywając promocję do II etapu.

1. Mariusz Prawdzik z Wrocławia
2. Kacper Panaś z Rzeszowa
3. Dany Hannoush z Warszawy
4. Rafał Ruszczyk z Ełku
5. Mateusz Skonieczek z Mławy

Po wyczerpujących zmaganiach wyłoniono finałową trójkę: Mariusz Prawdzik, Dany Hannoush, Rafał Ruszczyk.
Dany Hannoush bardzo mocno uszkodził sobie dłonie zrezygnował z walki o tytuł mistrza i pozostał na 3 miejscu. Pojedynek rozegrał się między Mariuszem a Rafałem, gdzie lepszym okazał się Mariusz Prawdzik.

Wicemistrzostwo Mai Bużyckiej

Mławianka Maja Bużycka startująca w barwach Orki Iława i Twister Team potwierdziła wysoką formę na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w aquathlonie. Zawody rozegrane zostały w Olsztynie nad jeziorem Ukiel, w kategorii juniorek startowało 8 zawodniczek.
Aquatlon to połączenie pływania i biegania. W pierwszej dyscyplinie jako reprezentantka Płetwala, Maja odnosiła pierwsze sportowe sukcesy. Potwierdziła umiejętności podczas pierwszej konkurencji, po pływaniu zajmowała trzecie miejsce. Miała niewielkie straty do prowadzących zawodniczek. Przy gorącym dopingu trenera Wojciecha Łachuta i rodziny odrabiała straty, Maja szybko doszła drugą zawodniczkę Aleksandrę Reks z Wieliszewa, próbowała walczyć o złoty medal z Martą Sikorą (Triathlon Kraków). Naszej zawodniczce na mecie zabrakło dwóch sekund by stanąć na najwyższym stopniu podium. Zdobycie srebrnego medalu na tak prestiżowej imprezie to wielka zasługa nie tylko Mai Bużyckiej, ale całego sztabu trenerskiego i rodziny, która ją mocno wspiera na każdych zawodach.

Sadolewski jedenasty w Polsce

W Chorzowie rozegrane zostały zawody finałowe Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce. Wśród 18 latków znalazł się zawodnik Zawkrze Mława, Alan Sadolewski (wychowanek MA MAKL- trener Adam Szymański). Podopieczny Waldemara Łaszczycha startował w biegu na 400m. O rok młodszy Alan Sadolewski rywalizował w stawce 24 zawodników najlepszych w kraju. Dla niego był to debiut w tak poważnych zawodach. Sam udział był dużym osiągnięciem. Sadolewski w eliminacjach pobiegł poniżej oczekiwań, wynik daleki od jego możliwości. W biegu eliminacyjnym z czasem 51,54 zajął 7 miejsce. Dało mu to awans do finału B. W finałowym biegu było już lepiej, zajął 3 miejsce wynikiem 50,54 (nowy rekord życiowy). Dało mu to 11 miejsce w Polsce, w kategorii junior.

Siatkówka plażowa w Szreńsku

Zakończyła się kolejna Edycja Grand Prix Szreńska w Siatkówce Plażowej o puchar Wójta Gminy. W trzech turniejach sklasyfikowanych było 6 par. W ostatnim turnieju triumfowała mławsko- szreńska para Paweł Domżalski/ Paweł Warda. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli z kompletem zwycięstw, zgarniając najwyższe trofeum oraz nagrody. Paweł Domżalski odebrał nagrodę dla najlepszego punktującego zawodnika turnieju.
W ostatnim turnieju przegrali pierwszego seta z mławską parą Szwęch/ Rybka, kolejne dwa zakończyły się ich zwycięstwami. W pozostałych nie mieli problemów z pokonaniem rywali. Drugie miejsca zajęła mławska para Szwęch/ Rybka, trzecie miejscowa para Kuźniarski/ Rzeczkowski. Czwarte miejsce zajęła mławska para Mariusz Jurkiewicz/ Mateusz Jurkiewicz. Mateusz był najmłodszym uczestnikiem turnieju.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale, najlepsi puchary, statuetki i nagrody. Dla najlepszej pary nagrodę pieniężną ufundował szreński Technokabel.