Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Senior stracił 25 tysięcy. Złodzieje weszli pod pozorem sprzedaży pościeli

2018-08-09 11:02:53 (ost. akt: 2018-08-09 11:07:56)

Podziel się:

Policja poszukuje kobiety i mężczyzny, którzy pod pozorem sprzedaży odzieży oraz pościeli okradli 89-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Złodzieje stosują różne metody, aby wyłudzić, bądź ukraść pieniądze.

Mławscy policjanci 7 sierpnia otrzymali informację o kradzieży, do jakiej doszło 4 sierpnia br., na terenie powiatu mławskiego. Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że tego dnia stracił on ponad 25 tys. złotych.  
89-latek powiedział, że na teren jego posesji przyjechali kobieta i mężczyzna. Zaoferowali mu kupno odzieży lub pościeli. Po chwili negocjacji mężczyzna nie zgodził się dokonać zakupu. Sprzedający oddalili się z jego posesji. Niestety po krótkim czasie pokrzywdzony zauważył brak portfela. Jak się okazało, złodzieje-sprzedawcy w niezauważony sposób wyjęli go z szuflady w mieszkaniu 89-latka. W ten sposób pokrzywdzony stracił ponad 25 tys. złotych.
Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z działaniem sprawców. Apelują o informację o podobnych zajściach i niezwłoczny kontakt z KPP w Mławie.

Jeżeli ktoś prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, znajomego i skonsultujmy swoją decyzję z kimś innym. Pamiętajmy, że oszuści, złodzieje pod różnymi pretekstami chcą wejść do naszych mieszkań. Zanim wpuścimy kogoś do środka, sprawdźmy, z kim naprawdę mamy do czynienia.
mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB