Czwartek, 28 marca 2024. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

NAJLEPSZY JAKUB SZCZEPAŃSKI

2018-08-08 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-08 10:34:04)

PŁYWANIE\\\ Na przełomie czerwca i lipca rozegrane zostały trzy najważniejsze imprezy pływackie rangi mistrzostw Polski, 14, 16 i 18 latków. Najlepiej w tych zawodach zaprezentował się Jakub Szczepański, zajął 14 miejsce na 50m klasycznym.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży bez naszego udziału, przed zawodami Andżelika Łyczek doznała poważnej kontuzji. Uraz stawu barkowego wykluczył ją ze startu w najbliższych imprezach, aktualnie przechodzi rehabilitację.
W Mistrzostwach Polski 16- latków w Ostrowcu Świętokrzyskim startowali Ania Powązka i Jakub Szczepański. Lepiej w tych zawodach zaprezentował się Jakub Szczepański, podopieczny Michała Chlastosza w eliminacjach wyścigu na 50m klasycznym zajął 15 miejsce. Wynik 31,82 pozwolił mu na awans do finału B, gdzie walczył o miejsce 11-20. Na 50- metrowym basenie popłynął bardzo dobrze, a uzyskany czas 31,66 dał mu 14 miejsce w Polsce wśród 16- latków oraz nowy rekord życiowy. W wyścigu na 100m klasycznym zajął 22 miejsce z czasem 1:11,97. Odległe miejsca zajął w wyścigu na 50m motylkowym (91 miejsce) i na 50m dowolnym (59 miejsce).
Anna Powązka startowała w wyścigu na 50m, 100m i 200m grzbietowym, najwyższe miejsce zajęła na najdłuższym dystansie. Ania zajęła 26 miejsce wynikiem 2:38,64.
Najmłodsza grupa zawodników z Płetwala rywalizowała w Mistrzostwach Polski 14- latków.
Najwyżej sklasyfikowany z naszych zawodników był Jakub Czupryn, który zajął 34 miejsce w wyścigu na 200m grzbietowym (2:31,20), w pozostałych wyścigach 60 miejsce na 50m grzbietowym (33,13) i 67 miejsce na 50m klasycznym (37,13).
Na 36 pozycji uplasował się Adrian Kaliszewski w wyścigu na 200m klasycznym (2:48,11), 48 miejsce zajął w wyścigu na 200m zmiennym (2:36,45) i 50 miejsce na 100m klasycznym (1:19,40).
Sylwia Rząp zajęła 37 miejsce w wyścigu na 200m grzbietowym (2:41,83), 63 miejsce na 100m grzbietowym (1:18,70) i 64 na 50m grzbietowym (36,52).
Tomasz Murawski zajął 71 miejsce na 200m dowolnym (2:22,30) i 103 miejsce na 100m grzbietowym (1:02,78).

Siatkówka plażowa w Szreńsku

W sobotę 28 lipca odbył się drugi turniej z cyklu III Grand Prix Szreńska w siatkówce plażowej, startowały tylko cztery pary. Zwycięska para z pierwszego turnieju Paweł Warda/ Paweł Domżalski w decydującym meczu pokonali w dwóch setach do 15 i 18 mławską parę Szwęch/ Rybka. Pozostałe spotkania rozstrzygnęli na swoją korzyść bez straty seta.
W meczu o drugie miejsce para Szwęch/ Rybka odprawiła w dwóch setach do 14 parę ze Szreńska Kuźniarski/ Rzeczkowski. Para ze Szreńska zajęła 3 miejsce po wygranym meczu z parą Jurkiewicz/ Jurkiewicz (15 i 12).
Końcowa klasyfikacja:
1. Paweł Warda/ Paweł Domżalski- 9pkt
2. Tomasz Szwęch/ Robert Rybka- 6pkt
3. Piotr Kuźniarski/ Adam Rzeczkowski- 3pkt
4. Mariusz Jurkiewicz/ Mateusz Jurkiewicz- 0pkt

Mławska para druga w Lubawie
Mławska para Serafin Gruźlewski/ Magnus Dudkiewicz zajęła drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Dyrektora OSiR w Lubawie. O główne trofeum rywalizowało 12 zespołów. Nasza para z kompletem zwycięstw w eliminacjach awansowała do fazy półfinałowej, gdzie pokonali parę Leonowicz/ Polewaczyk z Morąga.
W spotkaniu finałowym przegrali z parą Paszkowski/ Mokrski z Olsztyna.

Piknik sportowy w Morawach

W niedzielę 29 lipca w Morawach odbył się kolejny piknik sportowy podczas którego rozegrany został cykl turniejów zorganizowanych dla mieszkańców gminy Stupsk: finał wakacyjnego turnieju „Granie na tartanie”, plażowa piłka siatkowa, turniej drużyn OSP oraz towarzyski mecz piłki nożnej Samorządowcy- Strażacy.
„Granie na tartanie” zdominowała drużyna Amigo Konopki pokonując w półfinale Stupsk wynikiem 6:1, a następnie w finale zwyciężając Wyszyny 7:1. Poza tytułem „najlepszej drużyny” zawodnicy z Amigosów zdobyli indywidualne wyróżnienia: tytuł króla strzelców zdobył bramkostrzelny Adrian Kocięcki, bramkarzem turnieju wybrany został: Marcin Paturalski. Nie stawił się jeden z zespołów fazy eliminacji „Śmieszki”, który tym samym oddał walkowery w meczach finałowych.

1. Amigo Konopki, 2. WYSZYNY K. 3. STUPSK.
W turnieju piłkarskim O S P wzięły udział najaktywniejsze straże z terenu gminy Stupsk: OSP Rosochy, OSP Konopki oraz OSP Wyszyny. Finalnie to druhowie z Wyszyn okazali się najlepsi. Drugie miejsce zajęli strażacy z Rosoch, trzecie z Konopek.
W turnieju plażowej piłki siatkowej trójek, zespoły walczyły o puchar Wójta Gminy Stupsk. Z 6 zgłoszonych zespołów do półfinału zakwalifikowały się teamy: Adama Zadrożnego, Adama Łapucia, rodziny Karwackich oraz zespół z Ciechanowa „Pochmurni”. Warunki atmosferyczne nie pozwoliły dokończyć turnieju. Grad, deszcz i silny wiatr zmusiły organizatorów do przełożenia spotkań półfinałowych na 12 sierpnia. W półfinałach zmierzą się zespoły:
Zadrożny Adam- Łapuć Adam oraz Karwaccy- Pochmurni.
Na zakończenie pikniku odbył się towarzyski mecz samorządowców ze strażakami, który zakończył się remisem 5:5. Rzuty karne pozwoliły rozstrzygnąć to spotkanie na korzyść strażaków. Wszystkie zespoły podczas pikniku otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczył Wójt Gminy Stupsk- Jacek Świderski.