Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

POMOC ŻYWNOŚCIOWA DLA NIEZAMOŻNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY DZIERZGOWO

2018-08-08 10:00:00 (ost. akt: 2018-08-08 10:25:51)

Podziel się:

DZIERZGOWO\\\ Jeszcze do poniedziałku 3 września Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgowie będzie przyjmował wnioski o przyznanie pomocy żywnościowej.

Pomoc jest przeznaczona dla najbardziej potrzebujących. Zgodnie z założeniami, mogą być nią objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, spełniające warunki określone w Ustawie o pomocy społecznej. Kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 1 tys. 268 zł, a dla osoby mieszkającej w gospodarstwie z innymi członkami rodziny – 1 tys. 28 zł.
Zgodnie z artykułem 7 wspomnianej ustawy pomocy społecznej, także tej żywnościowej, udziela się rodzinom przede wszystkim z powodu: ubóstwa, sieroctwa, bezrobocia, bezdomności, niepełnosprawności oraz długotrwałej lub ciężkiej choroby.
Dodajmy, że Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgowie artykuły żywnościowe będzie wydawał w ramach programu operacyjnego pomoc żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z europejskiego funduszu pomocy najbardziej potrzebującym.
Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu, mają być wydawane m.in. artykuły mleczne (mleko, ser), skrobiowe (makaron, ryż biały, herbatniki), a także warzywa i owoce (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe). Ma być także mięso (gulasz wieprzowy, szynka drobiowa), cukier i olej rzepakowy. Wśród artykułów resort wymienia także filety z makreli w oleju.
Bartos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB