środa, 22 maja 2019. Imieniny Emila, Neleny, Romy

NIE BĘDZIE LODOWISKA LECZ PARK SOLANKOWY NA WÓLCE

2018-08-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-06 11:45:19)

Podziel się:

Park solankowy „Komora” - na Wólce przy ul. Dworcowej - wygrał z lodowiskiem w tegorocznym głosowaniu na projekt Mławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zwycięska inwestycja uzyskała poparcie 1155 osób a na lodowisko oddano 977 głosów.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie nie doczekamy się w Mławie lodowiska. A przynajmniej realizacji tej inwestycji z najnowszego Mławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Mławski ratusz podał wyniki głosowania na projekty obywatelskie. Także i w tym roku wygrała Wólka, która dzięki MBO ma szansę pozyskać kolejną inwestycję na swoim terenie. To właśnie w dzielnicy przemysłowej będzie realizowany kolejny projekt z Mławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku.
Okazało się, że największe poparcie mieszkańców Mławy - 1155 głosów - uzyskał Park solankowy „Komora”, który ma powstać przy ulicy Dworcowej. Realizację zadania wnioskodawca oszacował na pełną kwotę Mławskiego Budżetu Obywatelskiego – 300 tys. zł. Zwycięski projekt przewiduje zagospodarowanie miejskiej działki, z jednej strony sąsiadującej z wybudowanym niedawno skwerem rekreacyjnym (także z MBO), a z drugiej dochodzi niemal do ul. Moniuszki.
Lodowiska w Mławie chciałoby wielu mieszkańców naszego miasta, jak wynika z naszych rozmów z mławianami. Jednak zwolennikom budowy nie udało się pozyskać wystarczającego poparcia dla projektu pt. „Lodowisko całoroczne – sztuczne i bez kosztowe na terenie MOSiR w Mławie”. Na zadanie głosowało 977 mieszkańców Mławy. Projekt zyskał co prawda drugie miejsce wśród pięciu zgłoszonych projektów. Jednak to nie wystarczyło, aby miasto mogło go zrealizować z MBO. Przypomnijmy, że w ramach budżetu obywatelskiego samorząd realizuje tylko jeden w danym roku projekt - na który głosowało najwięcej osób.
Na trzecim miejscu była kolejna tegoroczna propozycja - „Mława miasto z twarzą”, która uzyskała poparcie 86 mieszkańców. 60 osób głosowało na projekt - „Całoroczna Mławska Grota/Jaskinia Solankowa na terenie MOSiR w Mławie”. Z kolei „Psie zakątki” zyskały 31 zwolenników.
Warto dodać, że łącznie w tegorocznej edycji Mławskiego Budżetu Obywatelskiego - na 2019 rok - oddano 2309 ważne głosy. Jak informuje ratusz, do urny trafiło też 127 głosów nieważnych. Do błędów powodujących nieważność głosu zaliczono np.: nieprawidłowy PESEL, brak wyboru projektu, brak podpisu, brak podpisu opiekuna, wybór więcej niż jednego projektu, głosy podwójne (1 osoba oddała więcej niż 1 głos) lub oddane przez osoby nieuprawnione.
Wynikiem głosowania członkowie ratuszowego zespołu Weryfikacyjnego zarekomendowali zwycięskie zadanie inwestycyjne pod nazwą Park solankowy „KOMORA”. Teraz zadane jest skierowane do zaplanowania przez burmistrza Mławy w ramach projektu Budżetu Miasta Mława, którego realizację przewidziano na 2019 rok.

Iwona Łazowa
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. dzidek #2552252 | 178.42.*.* 9 sie 2018 10:42

    I BARDZO DOBRZE ZE WÓLKA ZNOWU WYGRALA--czyż nie widzicie że Wólka TO TEŻ JEST MŁAWA, I JEJ MIESZKAŃCY SĄ BARDZIEJ AKTYWNI, niż te zakapiory z centru Mławy, gdzie jeden patrzy na drugiego, a jeśli znajdzie się ktoś aktywny, to zaraz znajdzie się inny który ściągał go będzie do dołu za nogi. I taka jest MŁAWA przygraniczne dawne miasteczko, tu każdy sobie rzepkę skrobie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz