Wtorek, 18 czerwca 2019. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

SĄ PIENIĄDZE NA ZABYTKI W SZREŃSKU I RATOWIE

2018-08-02 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-02 11:34:17)

Podziel się:

SZREŃSK - RADZANÓW\\\ Gmina Szreńsk otrzymała dofinansowanie na pierwszy etap rewitalizacji parku pałacowego, a Radzanów na remont klasztornej dzwonnicy w Ratowie.

Gmina Szreńsk dostanie 50 tys. zł dotacji, a Ratowo – 60 tys. zł. Wnioski z Ratowa i Szreńska znalazły się wśród 67 projektów z całego Mazowsza i 4 z subregionu ciechanowskiego, które taką dotację z budżetu Województwa Mazowieckiego otrzymały. Wsparcie jest efektem ogłoszonego w lutym tego roku naboru wniosków o dotacje na renowację budynków wpisanych do rejestru zabytków.
Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 144 projekty, na łączną kwotę 21 mln zł. Każdy z nich zakładał przeprowadzenie robót budowlanych oraz prac konserwatorskich i restauratorskich. Podczas oceny komisja brała pod uwagę m.in. stan zachowania zabytku, jego wartość historyczną, artystyczną, kulturową i naukową, dostępność dla turystów oraz kosztorys prac. Spośród wszystkich złożonych propozycji ostatecznie do dofinansowania wybrano 67 projektów na kwotę 5 mln zł.
O dotację mógł ubiegać się każdy, kto jest właścicielem bądź posiadaczem zabytku wpisanego do rejestru lub posiada taki zabytek w trwałym zarządzie oraz posiada tytuł prawny do zabytku. Ponadto wszystkie obiekty powinny znajdować się na terenie województwa mazowieckiego i być wpisane do rejestru zabytków. Wnioskodawcy mogli ubiegać się maksymalnie o 200 tys. zł.Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pracownik oświaty #2548591 | 83.31.*.* 3 sie 2018 09:00

    A na fundusz socjalny dla pracowników oświaty ( niepłacony od kilku lat) też są pieniądze

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)