Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Na „siódemce” zderzyły się samochody. 7 osób rannych

2018-07-31 14:54:40 (ost. akt: 2018-07-31 14:57:58)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

W miniony wakacyjny weekend doszło do zwiększonej ilości zdarzeń drogowych. Mławscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Nie dajmy się zwieść ładnej pogodzie i nie zapominajmy o zdrowym rozsądku.

Nigdy nie wsiadajmy także ,,za kółko” będąc pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających. Jedną złą decyzją możemy być sprawcami ludzkich tragedii.
Na terenie powiatu mławskiego, podczas weekendu doszło do dwóch poważniejszych zdarzeń drogowych. Ogółem 7 osób odniosło uszkodzenia ciała i zostały hospitalizowane do szpitala w Mławie i Ciechanowie. W dwóch zdarzeń drogowych doszło w sobotę, 28 lipca, na terenie gm. Strzegowo, droga krajowej nr 7.

Według ustaleń funkcjonariuszy z mławskiej komendy policji :

- droga K7 miejscowość Dalnia, na łuku drogi, godz. 03.30, z wstępnie nieustalonych przyczyn doszło do zdarzenia trzech pojazdów: samochodu ciężarowego marki Renault z naczepą, kierujący 53-letni mieszkaniec pow. ostródzkiego, samochodu ciężarowego marki DAF z naczepą, kierujący 48-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego oraz pojazdu marki Mercedes Sprinter, kierujący 78-letni mieszkaniec pow. płockiego. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi, hospitalizowano 4 osoby;

- droga K7 w rejonie Baru „Pod Sosnami”, godz. 16.00, z wstępnie nieustalonych przyczyn doszło do zdarzenia drogowego trzech pojazdów: samochodu marki Seat Leon, którym kierował 27-letni mieszkaniec pow. działdowskiego, najechał on na tył pojazdu, marki Ford Fokus, którym kierowała 42-letnia mieszkanka woj. lubelskiego, kobieta najechała na kolejny pojazd poprzedzający marki VW Golf kierowany przez 42-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego. Kierujący byli trzeźwi, hospitalizowano 3 osoby w tym 9 letnią pasażerkę pojazdu marki Ford Fokus.
W związku z tym apelujemy do kierowców, jak i pieszych o wyobraźnię i zdrowy rozsądek na drodze. Ładna pogoda wcale nie znaczy, że możemy sobie pozwolić ,,na więcej za kierownicą”. Zawsze dostosowujmy prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych.

W miniony weekend nie zabrakło również nietrzeźwych za kierownicą. W piątek, 27 lipca o godz. 13:20 w Windykach, gm. Wieczfnia Kościelna, interweniujący patrol policji zatrzymał kierującego skuterem marki Longjia. Adam D. lat 42, mieszkaniec pow. mławskiego, miał w organizmie 1,34 promila alkoholu. Natomiast o godz. 19:40 w miejscowości Szreńsk, do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym marki New Holland. Marek B. mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie 1,34 promila alkoholu.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia prosimy o odpowiedzialność w tym zakresie. Jedną złą decyzją możemy zabrać życie sobie, kogoś z naszych bliskich, bądź zupełnie niewinnej osobie.

Źródło: mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Most #2546926 | 83.4.*.* 31 lip 2018 22:28

    Wypadki jak korki na drodze mają swoją historię zupełnie gdzieś indziej droga do stacji meteorologicznej w Dusznikach, jedzie karetka wypadek, wypita angielska herbata z arszenikiem przed wizytą w ogrodzie japońskim, potem nagle pojawia się krew z nosa nad ranem i ten wypadek chwilę później po wizycie bytomian w górach przez osę http://klodzko.naszemiasto.pl/artykul/os a-wleciala-mu-do-auta-spowodowal-wypadek -zdjecia,4745781,gal,t,id,tm.html oraz https://facet.wp.pl/maturzysci-mordercy- jedna-z-najglosniejszych-zbrodni-iii-rp- 6002212916540545g a dziś drogą koło Jędrzejowa DK78 terenówka DKL wyprzedza na podwójnych ciągłych pasach

    ! - + odpowiedz na ten komentarz