Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - ze strażą pożarną nad zalewem

2018-07-30 14:52:37 (ost. akt: 2018-07-30 14:53:53)

Autor zdjęcia: KPP w Mławie

Podziel się:

Na Zalewie Ruda odbyły się ćwiczenia oraz piknik w ramach akcji zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

W dniach 25 – 27.07.2018 roku odbyły się ćwiczenia Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Mławie. Natomiast 27 lipca mławscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Państwową Straż Pożarną w Mławie i ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.

Celem ćwiczeń Państwowej Staży Pożarnej w Mławie, było sprawdzenie organizacji i przygotowania sprzętu ratowniczego, poznanie i doskonalenie technik ratownictwa wodnego, w tym wszelkie techniki ratowania osób z powierzchni akwenów śródlądowych, zagadnienia dotyczące łodzi i jachtów poznanie zagrożeń występujących na terenie zalewu, organizacja działań przez PSP na akwenach wodnych oraz doskonalenie umiejętności w praktyce przez strażaków.
W dniu 27 lipca dodatkowo włączono do ćwiczeń strażaków ochotników z jednostek OSP wyznaczonych z terenu powiatu mławskiego do prowadzenie ratownictwa wodnego na poziomie podstawowym. Był to jednostki OSP Lipowiec Kościelny, OSP Strzegowo, OSP Stupsk, OSP Szreńsk. Ćwiczenia na wodzie prowadzone były pod nadzorem i przy wsparciu ratowników WOPR reprezentowanych przez MOSiR w Mławie.

Piknik realizowano przy współpracy ratowników WOPR oraz funkcjonariuszy z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom i młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie ograniczenie wypadków.

Źródło: st. kpt. Adam Gralewski/ mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB