Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Kurtyny wodne w Mławie

2018-07-26 09:18:50 (ost. akt: 2018-07-26 10:09:35)

Autor zdjęcia: Archiwum UMM

Podziel się:

Upalne lato w pełni. Gdy żar leje się z nieba, chciałoby się schłodzić. Okazuje się, że w Mławie jest taka możliwość. Ratusz zainwestował w dwie kurtyny wodne.

Jedna z nich zlokalizowana jest przy pływalni MOSiR-u. Drugą kurtynę wodną niedawno podłączono do sieci. Będzie chłodzić przechodniów w centrum miasta - przy pomniku świętego Wojciecha.

- Pierwszą z nich zasponsorował MOSiR, drugą spółka miejska – WOD-KAN. Miały zostać uruchomione jednocześnie, jednak druga z nich uległa uszkodzeniu w transporcie i niezbędna była jej wymiana. Już w pierwszych minutach po uruchomieniu kurtyny 25 lipca br., w jej pobliżu pojawiło się wielu przechodniów. Wszyscy chwalili pomysł i z przyjemnością schładzali się wodną mgiełką. Najwięcej frajdy z tej czynności czerpią oczywiście dzieci. Zachęcamy do spacerów po Mławie, korzystania z uroków miasta i wszystkich letnich atrakcji - namawia do skorzystania z atrakcji Magdalena Grzywacz - rzecznik prasowy UMM.

Źródło: UMM
oprac. Iwo

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ??? #2544130 | 178.36.*.* 26 lip 2018 19:04

    Pomysł zerżnięty od sąsiadów, ale ponieważ ratusz pilnie śledzi mławskie portale i podpowiada burmistrzowi, co trzeba zrobić dla ocieplenia wizerunku przed wyborami, to i kurtyny wodne się znalazły. Dobra taktyka. Niemniej trzeba korzystać z tego co dają, dobre że chociaż przed wyborami zauważają głosy mieszkańców. Tyle, ze choćby chcieli i choćby pękli, to nie dadzą rady powymieniać zniszczonych albo w ogóle położyć, bo do tej pory nie było... dywaników asfaltowych na wszystkich ulicach krzyczących o te dywaniki. Te 20 mln obligacji to za mało na takie prace.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Arek #2543788 | 178.235.*.* 26 lip 2018 11:03

    No jakiś dobry pomysł w końcu. Wiecej niech postawia!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)