Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

SIATKÓWKA PLAŻOWA W SZREŃSKU

2018-07-18 10:00:00 (ost. akt: 2018-07-18 10:49:52)

Podziel się:

W Szreńsku zainaugurowane zostały rozgrywki III Edycji Grand Prix w Siatkówce Plażowej o Puchar Wójta Gminy Szreńsk. W premierowym turnieju startowało 5 par, zwyciężyła para Paweł Warda (Szreńsk)- Paweł Domżalski (Mława).

Za nami pierwszy weekend siatkówki plażowej w Szreńsku. W sobotę 7 lipca rozpoczął się pierwszy turniej w ramach III Grand Prix Szreńska w Siatkówce Plażowej o Puchar Wójta Gminy. Do turnieju zgłosiło się 5 par. Sobotni turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym”. Poziom turnieju stał na dość dobrym, wyrównanym poziomie, świadczy o tym spora ilość tie-breaków. Najrówniej grającą parą zawodów, która zasłużenie odniosła zwycięstwo w tym turnieju była para P. Warda/ P. Domżalski. W spotkaniu o pierwsze miejsce w trzech setach pokonali mławską parę T. Szwęch/ R. Rybka, w pozostałych po 2:0 kolejne pary. 

Pozostałe wyniki: 
K. Lewandowski / D. Lewandowski- M. Kucman/P. Fijałkowski 0:2
T. Szwęch / R. Rybka - P. Kuźniarski / A. Rzeczkowski 2:1
M. Kucman / P. Fijałkowski- T. Szwęch / R. Rybka 0:2
P. Kuźniarski / A. Rzeczkowski- M. Kucman / P. Fijałkowski 2:1
K. Lewandowski / D. Lewandowski- T. Szwęch / R, Rybka 1:2

Końcowa kolejność:
1. P. Warda/ P. Domżalski- 11 pkt.
2. T. Szwęch/ R. Rybka- 8 pkt.
3. P. Kuźniarski/ A. Rzeczkowski- 4 pkt
4. M. Kucman/ Paweł Fijałkowski- 4 pkt.
4. K. Lewandowski/ D. Lewandowski- 3 pkt.

Nordic Walking Dywity 2018
W Gminie Dywity nad jeziorem były zorganizowane zawody Nordic Walking. Kijkarze rywalizowali na trasie 5 km. Nie zabrakło zawodników z Mławy i pobliskiego Iłowa. Dziesięcioosobowa ekipa wywalczyła 6 medali, pięć w kategorii wiekowej. Najwyższe miejsce w kategorii Open wywalczyła Ewa Branczewska, która dwukrotnie stawała na podium. Wywalczyła dwa srebrne medale w Open i w kat. K- 30.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Elżbieta Oleś, która triumfowała w kat. K- 60. W kategorii Open finiszowała na 6 pozycji.
Drugie miejsce wywalczył Rafał Branczewski w kat. M- 10.

Pozostałe miejsca:
Józef Oleś- 6 miejsce w Open i 3 miejsce w kat. M- 60,
Edyta Balicka- 9 miejsce w Open i 4 miejsce w kat. K- 40,
Małgorzata Gałęziewska- 13 miejsce w Open i 2 miejsce w K- 50,
Elżbieta Pokropska- 14 miejsce w Open i 4 miejsce w K- 60,
Zofia Bielska- 18, Danuta Szwed- 19, Wojciech Branczewski- 34.

Ciechanowska Piętnastka
TKKF „Promyk” Ciechanów był organizatorem XXXVIII Edycji Ciechanowskiej Piętnastki, wystartowało 128 zawodników, w tym kilku zawodników z powiatu mławskiego. Start do biegu we Władysławowie (gm. Opinogóra) przez Zygmuntowo, Opinogórę do Ciechanowa. Meta usytuowana była na stadionie MOSiR. Najszybciej trasę 15 km pokonał Kamil Młynarz z Kraśnika w czasie 50,53. Z naszych zawodników na 12 miejscu finiszował Henryk Kuciejczyk z Szydłowa, pokonał trasę w czasie 59,05. W kategorii M- 50 stanął na najwyższym stopniu podium. Na 19 miejscu finiszował Mariusz Macugowski, w kategorii M- 40 zajął 4 miejsce. Robert Rejniak sklasyfikowany na 28 miejscu, w kategorii M- 40 zajął 9 miejsce. Na 67 miejscu ukończył bieg Mateusz Kowalski (M- 30 zajął 17 miejsce). Tomasz Osiński ze Strzegowa zajął 103 miejsce i 28 w kat. M- 40. Edward Staniszewski z Modły sklasyfikowany na 119 miejscu, w kategorii M- 70 stanął na najniższym stopniu podium.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Tenis ziemny- Liga Międzymiastowa
Na kortach TS Relaks Mława w sobotę 7 lipca rozegrany został mecz pomiędzy gospodarzami i Przasnyszem. Pierwsze mecze wygrane przez naszych tenisistów Wojciecha Chocholskiego i Marka Jóźwiaka dały prowadzenie naszej drużynie. Gorzej było w następnych meczach dwie przegrane gry singlowe i gra podwójna. Remis w tym spotkaniu uratowała nasza para deblowa Cezary Sobiecki- Cezary Święconek.
Wcześniej nasz zespół w premierowym występie w lidze na kortach w Mławie pokonał 6:0 Szczytno.

Przebieg spotkania z Przasnyszem:
Wojciech Chocholski- Grzegorz Cołosiński 6:0, 7:6
Marek Jóźwiak- Krzysztof Gładkowski 6:0, 6:4
Janusz Dębski- Krzysztof Mendalka 2:6, 1:6
Jarosław Szczutowski- Adam Sado 5:7, 4:6
C. Sobiecki/ Zb. Święconek- Zb. Kiedo/ M. Królikowski 6:0, 6:3
A. Merchel/ M. Jóźwiak- G. Cołosiński/ K. Mendalka 1:6, 0:6

Wyniki spotkań:
Mława- Przasnysz 3:3
Mława- Szczytno 6:0
Przasnysz- Biskupiec 1:5
Szczytno- Przasnysz 4:2

Tabela:
1. MŁAWA 3 9:3
2. Biskupiec 2 5:1
3. Szczytno 2 4:8
4. Przasnysz 1 6:12

Piłka ręczna- juniorki młodsze
W sezonie 2017/18 w Lidze Mazowieckiej juniorek młodszych występowało 13 zespołów. W zespole Zawkrza grało 5 juniorek mł. i 6 młodziczek, był to najmłodszy zespół w lidze. Po rundzie zasadniczej zespół grał w grupie B, nasze szczypiornistki walczyły o miejsca 9- 13. W tej fazie rozgrywek podopieczne Edwarda Staniszewskiego czterokrotnie schodziły z parkietu zwycięsko i tyle samo z porażką. W tej grupie zajęły 3 miejsce, co dało im 11 miejsce na Mazowszu. Najwięcej rozegranych spotkań mają: Jolanta Grotkowska i Patrycja Połomka po 16, Weronika Wieczorek i Julia Kujawa po 15. Trzeba nadmienić, że zawodniczka tego zespołu Julia Kujawa wygrała plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2017, organizowany przez naszą redakcję.

Zawkrze Mława: Jolanta Grotkowska- Julia Kujawa, Weronika Wieczorek, Natalia Golian, Patrycja Połomka, Julia Grzybowska, Dominika Ciesielska, Kornelia Balcerzak, Karolina Bielska, Gabriela Goschorska, Natalia Ciesielska.

Zdzisław Breński

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB