Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

CZTERY MEDALE NA MIMS W PŁOCKU

2018-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-05 11:51:08)

Cztery medale wywalczyła ekipa z powiatu mławskiego podczas finałów XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, złoty medal wywalczył Alan Sadolewski, srebrny Natalia Zawadzka, brązowy Gabriela Goschorska i Jakub Tworek.

Finał lekkoatletyczny XX MIMS rozegrany został na stadionie w Płocku. Dość liczna ekipa SP nr 2 w Mławie wywalczyła trzy medale, na najwyższym stopniu podium stanął Alan Sadolewski, który zajął 1 miejsce w biegu na 200m z czasem 22,73. Srebrny medal wywalczyła Natalia Zawadzka, w skoku w dal wynikiem 4,87. Obydwoje trenowali w MAL MKLA Mława (trener Adam Szymański). Aktualnie są zawodnikami KS Zawkrze Mława (trener Waldemar Łaszczych). Trzeci medal dla „dwójki” wywalczył Jakub Tworek, który zajął 3 miejsce w biegu na 300m wynikiem 38,92. Taki sam medal wywalczyła Gabriela Goschorska (SP nr 3) w biegu na 300m z czasem 43,66. Bliskie wywalczenia medali były sztafety chłopców 4x100m ze SP nr 2, młodzicy wynikiem 48,86 zajęli 5 miejsce. Takie samo miejsce zajęła sztafeta olimpijska chłopców w juniorach mł. (3:50,62). Wysokie miejsca zajęli: Patryk Bedra (SP nr 7) w skoku w dal zajął 7 miejsce wynikiem 5,43, Łukasz Czaplicki 7 miejsce w biegu na 800m z czasem 2:18,94, Wiktor Ogrodowczyk (SP nr 2) 8 miejsce w biegu na 1 000m wynikiem 2:55,08 i Kacper Robaczewski (Lipowiec K.) 8 miejsce w skoku wzwyż wynikiem 160.
Pozostałe wyniki:
Młodzicy: Eryk Kocięcki (Radzanów)- 11 miejsce w biegu na 100m (12,24)
Filip Rogalski (SP nr 2)- 10 miejsce w biegu na 1 000m (2:58,08)
Marlęga Dominik (SP nr 2)- 14 miejsce w skoku wzwyż (150)
Sebastian Kordalski (Lipowiec K.)- 9 miejsce w pchnięciu kulą (10,54) i 14 miejsce Aleksandry Pakuszewskiej (SP nr 2) wynikiem 8,89.
Juniorzy Mł.:
Patryk Jankowski (SP nr 2)- 10 miejsce w biegu na 100m (12,05)
Marcin Rejniak (SP nr 2)- 16 miejsce w biegu na 400m (59,03) i Natalia Golian (SP nr 2)- 21 miejsce wynikiem 1:15,61
Adam Kujawa (SP nr 2)- 12 miejsce w biegu na 1 500m (4:59,73)
Eliza Chmielewska (SP nr 2)- 17 miejsce w skoku wzwyż (125).

Festiwal Tańca Opole 2018
Para taneczna Katarzyna Rychlica/ Bartosz Bojarski reprezentujący Studio Tańca Duet W- wa zajęła drugie miejsce podczas rozgrywanego Festiwalu Tańca Opole 2018. Startowało blisko 300 par, turniej rozgrywany był na dwóch obiektach.
Para mławsko- warszawska rywalizowała w kat. powyżej 16 lat w klasie B tańcach standardowych. W tej kategorii walczyło 20 par, w finałowej batalii (6 najlepszych par w Polsce) zwyciężyła para z Leszna, na drugim miejscu uplasowała się para Rychlica/ Bojarski.
- Pierwsza para była w naszym zasięgu, zabrakło trochę szczęścia. Cieszymy się z zajętego miejsca i wywalczenia klasy A- najwyższa w kraju. Postaramy się w przyszłym sezonie powalczyć o klasę najwyższą „S”, starty zaczynają się w październiku - podsumował Bartosz Bojarski.
W warszawskim klubie Bartosz Bojarski z partnerką tańczą od maja, od roku 2013 występował w Mławskim Centrum Tańca (trener Bartłomiej Szarżanowicz), w 2016 Elite Dance Studio Mława.
Bartosz Bojarski promując Mławę otrzymał nagrody i wyróżnienia od Burmistrza Mławy i Starosty Powiatu. W plebiscycie sportowca za rok 2017 zajął 3 miejsce, otrzymał stypendium Burmistrza Mławy oraz nagrodę Starosty Powiatu Mławskiego.

Zuzanna dwukrotnie na podium
W Płocku rozegrany został dziewiąty wyścig z cyklu Lotto Poland Bike Marathon, dwukrotnie na podium stawała Zuzanna Gruszewska. W wyścigu FAN (9 km) finiszowała na trzecim miejscu, w kat. D- 3 była druga.
Blisko podium zameldował się Hadrian Gruszewski, który zajął 4 miejsce w kat Open i w kat. wiekowej C- 4.
Start i meta usytuowane były na Starym Rynku przed Ratuszem. Trasa przebiegała szerokimi twardymi duktami i wąwozami na skarpie wiślanej, interwałowa i pagórkowata, z podjazdami i technicznymi zjazdami.
Czwarte miejsce w wyścigu MAX (56km) zajął Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), poza zasięgiem była para z Wyszkowa. Zwyciężył Łukasz Góralewski (1:51,52) przed Kamilem Kuszmiderem. Około 3 minuty za prowadzącym przyjechał Bartosz Grędziński, który stanął na podium w kat. M- 2 zajmując drugie miejsce. W „generalce” w kat. Open awansował na 24 miejsce. Drugie miejsce zajmuje w M- 2, pierwszy jest Kuszmider, przejechał wszystkie etapy, Bartosz zanotował tylko sześć startów (kontuzja).
Następny 10 etap z cyklu Lotto Poland Bike Marathon rozegrany zostanie 25 sierpnia w Nieporęcie.