Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Miejsce odzyskanych szans. Ośrodek Kuratorski w Mławie świętował 4-lecie działalności

2018-07-02 13:54:39 (ost. akt: 2018-07-02 16:07:38)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

MŁAWA\\\ - Mój syn wrócił do mnie. To miejsce go zmieniło – powiedział jeden z rodziców, wdzięczny za pracę Ośrodka Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Mławie. Instytucja 29 czerwca uroczyście obchodziła czwartą rocznicę działalności.

Ośrodek Kuratorski przy Sądzie Rejonowym w Mławie – działa od 3 października 2014 roku (od pn do pt w godzinach od 15 – 19). Jest instytucją resocjalizacyjną o charakterze otwartym, działająca w miejscu zamieszkania nieletnich. W odróżnieniu od placówek zamkniętych po zajęciach wracają oni do domów. Do ośrodka trafia młodzież z problemami (na podstawie orzeczeń sądowych). Młodzi ludzie mają szansę zmienić swoje życie, dzięki zajęciom z wychowawcami, pedagogami i psychologiem. Zadaniem ośrodka jest m.in. wdrażanie do przestrzegania zasad współżycia społecznego i porządku publicznego oraz kształtowanie właściwego stosunku do nauki i pracy, a także budzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień poprzez np. udzielanie pomocy w usuwaniu zaniedbań wychowawczych.

29 czerwca instytucja świętowała czwartą rocznicę działalności. Także cztery lata trwały starania o jej utworzenie w Mławie.

Więcej informacji w Nowym Kurierze Mławskim (4 lipca).

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB