środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

UWAŻAJCIE! OSZUKUJĄ NA BIEDRONKĘ

2018-06-29 09:00:00 (ost. akt: 2018-06-29 12:21:52)

Podziel się:

Oszuści podszywają się pod przedstawicieli marketów Biedronka. Oferują środki czystości w atrakcyjnej cenie. Proszą o dane osobowe do wysyłki oraz o numer karty w celu “potwierdzenia” wygranej. Wielu kosztowało to utratę środków.

Markety oferują różnego rodzaju promocje i programy lojalnościowe dla swoich klientów. Skorzystać próbują na tym oszuści podszywający się pod przedstawicieli sieci. Ostatnio chcieli naciągnąć mławian. 26 czerwca do jednej z mławskich firm (na numer stacjonarny) zatelefonowała osoba podające się za przedstawiciela Biedronki. Zaprezentowała pozornie atrakcyjną ofertę. - Usłyszałam, że nasz paragon z ostatnich zakupów został wylosowany i mamy do odebrania trzy płyny Persil o łącznej pojemności 13,50 litra, do tego kapsułki Perlux plus płyn do prania tkanin delikatnych z lanoliną. Wartość zestawu około 260 zł, a koszty przesyłki pokrywa market. Chcieli za to niecałe 40 zł. Poprosiłam, żeby zadzwonili po godzinie 15, gdyż nie miałam w tym momencie czasu na takie sprawy – relacjonuje rozmowę pani Joanna - pracownica mławskiej firmy.

Coś zaniepokoiło kobietę. - Postanowiłam oddzwonić na numer, który się wyświetlił, ale szybko się rozłączyłam, kiedy okazało się, że połączenie kosztuje 3 złote za minutę – opowiada. Sprawdziła numer, z którego telefonowano w internecie. Po tym czego się dowiedziała, zaczęła podejrzewać oszustwo. Okazało się, że internauci, którzy mieli podobne doświadczenia ostrzegają się przed naciągaczami. - Ludzie podawali im dane osobowe, adres do wysyłki, numer telefonu oraz numer karty kredytowej. Oszuści pobierają pieniądze z konta, jednak towaru nie wysyłają. Niepokojące jest też to, że prawdopodobnie sprzedają też nasze dane osobowe - dodaje mławianka.
Przedstawiciele Jeronimo Martins Polska S.A (właściciel Biedronki) twierdzą, że ich firma nie prowadzi takiej akcji i sprawę będą wyjaśniać.

- Stanowczo podkreślamy, że akcja ta nie została zorganizowana przez naszą sieć ani na jej zlecenie. Aktualnie jest ona przedmiotem analiz naszego działu prawnego. Biedronka publikuje informacje na temat prowadzonych konkursów na stronie internetowej www.biedronka.pl, na jedynym oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook, a także w folderach marketingowych oraz innych materiałach dostępnych w naszych sklepach. Na naszej stronie internetowej, na profilu na portalu FB oraz w sklepach na bieżąco zamieszczamy ostrzeżenia dot. fałszywych konkursów. Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z serwisów internetowych albo z konkursów, zwłaszcza jeśli oczekują od użytkownika podania danych osobowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, informacje o realizowanych przez sieć Biedronka działaniach klienci mogą zweryfikować poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta (email: bok@biedronka.eu oraz tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00), do czego zachęcamy – informuje Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Jeronimo Martins Polska S.A.
Co zrobić, jeśli dokonaliśmy płatności? Warto skontaktować się z bankiem i spróbować cofnąć transakcję.

Iwona Łazowa

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zdanowice #2546112 | 83.4.*.* 30 lip 2018 21:38

  A w Zdanowicach GPS nie działa, więc nie można było sprawdzić a jechałem czerwoną Pandą do Mławy , DK 78 zielony kombajn akurat przejeżdżał....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edward #2528711 | 83.9.*.* 1 lip 2018 08:28

  Biedronka - sanktuarium Polaków

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ciekawosc kosztuje #2528020 | 84.62.*.* 29 cze 2018 14:08

  A trzeba oddzwaniac na nie znany numer?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. a ja olewam podobne telefony #2527939 | 79.124.*.* 29 cze 2018 11:46

  jakim trzeba być OSŁEM żeby swoje dane osobowe podawać przez telefon i to jeszcze nieznanej osobie - kiedyś miałem takie zdarzenie że facet podający się za przedstawiciela pewnej sieci telefonii komórkowej chciał wyłudzić o de mnie numer PESEL-a to powiedziałem jemu żeby spadał na drzewo

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz