środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

JEST NOWY DYREKTOR PODSTAWÓWKI W DZIERZGOWIE

2018-06-15 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-15 13:05:38)

Podziel się:

Terasa Eljasiak-Zbysińska, dotychczasowa szefowa dzierzgowskiego gimnazjum została dyrektorką podstawówki w Dzierzgowie.

Wójt gminy Dzierzgowo Rafał Kuciński w Biuletynie Informacji Publicznej poinformował, że konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie został rozstrzygnięty. Szefową placówki będzie Teresa Eljasiak-Zbysińska.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że trwa obecnie realizacja rządowej reformy oświatowej, czyli wygaszanie gimnazjów. A jak już wspomnieliśmy Teresa Eljasiak-Zbysińska obecnie jest szefową Publicznego Gimnazjum w Dzierzgowie. Wójt Kuciński nie zamierza ogłaszać kolejnego konkursu na dyrektora gimnazjum. Do czasu jego wygaszenia, placówką ma kierować natomiast osoba pełniąca obowiązki szefa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami taką osobę może wyznaczyć właśnie włodarz.
Konkurs na stanowisko dyrektora Rafał Kuciński ogłosił w kwietniu bieżącego roku.
Osoba starająca się o fotel dyrektora w dzierzgowskiej podstawówce musiał spełnić wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z sierpnia 2017 r. Poza tymi, standardowymi wymogami, w ogłoszeniu o konkursie znalazły się też inne. Oferta osoby składającej dokumenty miała zawierać między innymi uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju publicznej szkoły. Do aplikacji należało też dołączyć życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający informacje o stażu pracy, w tym zatrudnienia na stanowisku kierowniczym.
Przypomnijmy, że poprzednia szefowa szkoły - Marzena Nowicka przestała być dyrektorem 1 sierpnia 2017 r. Potem wójt Kuciński powierzył pełnienie obowiązków szefa podstawówki Grażynie Czupryn – nauczycielowi biblioteki w tej placówce.

Bartos

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. XAWERY #2524276 | 83.28.*.* 23 cze 2018 12:53

    Z daleka nie strzelaj do ludzi jak ich nie znasz , bo te słowa mogą obrucić się przeciwko Tobie, i będzie ci strasznie głupio. Panie J.K Z PORTALU CODZIENNIK NAPRAWDĘ PRZESTAŁ BY PAN bruzdzić, a jeśli tak to musi sie Pan liczyć z konsekfencjami, co do swgo postępowania, rzucają kalumiami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. xawery #2520509 | 83.6.*.* 17 cze 2018 10:36

    --nareszcie jakieś względnie dobre zdjęcie Pani Dyrektor, bo te co zrobili i zamieścili na portalu codziennik tamci amatorzy były okropne, no ale to są artysci w swoim fachu. Informację tą przekazał mi znajomy który zamieszczał krytyczne komentarze do tamtej fotki i fachowości ich wykonawców to mówił mi że ADMIN wprowadził na jego post CENZURE., a teksty na temat PIS działały na ADMINA jak płachta na byka, i tak się zniechęcił że zaprzestał komentarzy.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)