Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Uwaga kierowco! Ulica Stary Rynek zablokowana. Trwają przygotowania do korowodu „Ku Niepodległej”

2018-06-14 08:29:03 (ost. akt: 2018-06-14 08:33:04)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Orszak, który przejdzie przez miasto, ma przypomnieć nam 100-letnią historię niepodległej Polski. Stroje sprzed lat założą uczniowie mławskich szkół.

W korowodzie „Ku Niepodległej”, który przejdzie ulicami miasta w czwartek 14 czerwca zobaczymy 100-letnią historię niepodległej Polski. Orszak wyruszy o godz. 10.00 ze stadionu miejskiego, w kierunku centrum.
To jedna z inicjatyw w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W zabawie wezmą udział reprezentacje wszystkich mławskich szkół.
Każda z placówek oświatowych będzie przedstawiała inny okres z historii naszego państwa, inną grupę lub wydarzenie. Placówki same podejmowały decyzję o tym, za kogo ich uczniowie się przebiorą, a pomysły ponoć okazały się ciekawe, śmiałe i wizjonerskie. Każdą szkołę w korowodzie zaprezentuje 100-osobowa grupa uczniów
Korowód dotrze pod siedzibę Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Tam na scenie wystąpi zespół młodzieżowy z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Zostaną również wręczone nagrody – zwycięzcom konkursów rocznicowych przeprowadzonych przez miejskie jednostki kultury oraz szkoły. Uroczystość potrwa do godz. 13.00. Z całą pewnością będzie to udana i pełna emocji podróż w przeszłość.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB