środa, 27 marca 2019. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Bezpieczne mławianki rozpoczęły szkolenie

2018-06-12 10:32:32 (ost. akt: 2018-06-12 10:38:15)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Siódma grupa „Bezpiecznych Mławianek” rozpoczęła już szkolenie. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 23 maja. Panie, we wtorek odwiedziły mławską komendę policji. Profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Mławie przeprowadził zajęcia na temat zagrożeń przestępczością oraz racjonalnych zachowań w przypadku zamachu terrorystycznego.

Program za każdym razem spotyka się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mieszanek pow. mławskiego. Kursantki pod okiem instruktora trenują proste i skuteczne techniki samoobrony. Zajęcia prowadzi 4 dan aikido Paweł Ziemlewicz. Poza treningami, dla uczestniczek VII edycji kursu zaplanowano interesujące warsztaty z psychologiem, warsztaty z mistrzem fryzjerstwa – specjalistą trychologiem Marią Marlęgą, zajęcia z tańca zumby. Już tradycyjnie, będzie także spotkanie z funkcjonariuszami straży pożarnej. Strażacy uczyć będą panie udzielania pierwszej pomocy.

5 maja, panie uczestniczyły w zajęciach z policjantem na temat zagrożeń przestępczością oraz kształtowania nawyków, bezpiecznych zachowań służących ochronie przed agresją i terrorem. Celem szkolenia jest m.in. wyćwiczenie umiejętności wczesnego rozpoznawania niebezpiecznych sytuacji, poznanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu oraz skutecznego szukania pomocy, odblokowanie naturalnych reakcji obronnych.

Pamiętajmy! Przestępcy obawiają się świadków swoich działań oraz ich zdecydowanej reakcji. Troska o bezpieczeństwo własne i innych oraz brak obojętności na zdarzenie, przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa ogólnego i budują klimat nieprzychylny przestępcom.

Wystarczy tak niewiele – widzieć i reagować na sytuacje niebezpieczne.

KPP Mława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB