Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Zbliża się Opolagra 2018

2018-06-11 21:23:57 (ost. akt: 2018-06-12 09:17:50) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Za kilka dni zaczynają się jedne z największych regionalnych targów rolniczych w Polsce – Opolagra. Impreza organizowana co roku na lotnisku w Kamieniu Śląskim niedaleko Opola odbędzie się w dniach 15-17 czerwca już po raz piętnasty, równolegle ze Śląską Wystawą Bydła Hodowlanego. Organizatorem jest DLG Agrofood.

Opolagra to targi przeznaczone dla szerokiej publiczności, których zakres tematyczny obejmuje zarówno produkcję roślinną, jak i zwierzęcą. W zeszłym roku pojawiło się na niej 430 wystawców i prawie 45 tys. gości, a w tym roku oferta ma być jeszcze bogatsza. W końcu powierzchnia wystawiennicza ma aż 45 ha. Miejsca wystarczy więc zarówno do ustawienia stoisk, jak i do prezentacji maszyn przy pracy oraz zwierząt hodowlanych.
Na wystawach odbywających się pod gołym niebem główną rolę odgrywają pokazy pracy maszyn.
W tym roku zostaną zaprezentowane m.in. ciągniki Deutz Fahr o różnych układach napędowych, drony i ich zastosowania w rolnictwie, maszyny zielonkowe, ładowacze czołowe, magazynowanie ziarna i mycie maszyn po ukończonej pracy. Równie widowiskowym punktem programu będzie trwający trzy dni konkurs Manitou Cup, przeznaczony dla operatorów maszyn tej marki i polegający na pokonaniu toru przeszkód. Na Opolagrze odbędzie się też druga w tym roku eliminacja konkursu Precyzyjny Gospodarz.
Szczegółowy program i lista wystawców znajduje się na stronie wydarzenia opolagra.pl
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB