Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Wielkie czytanie w Mławie, czyli „Jak nie czytam, jak czytam”

2018-06-08 13:17:26 (ost. akt: 2018-06-08 13:21:31)

Autor zdjęcia: Biblioteka Pedagogiczna Filia w Mławie

Podziel się:

8 czerwca 2018 r o godzinie 10.oo w ZS nr 3 w Mławie uczniowie i nauczyciele mławskich szkół wzięli udział w akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, którą zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna Filia w Mławie.

Mławska Biblioteka Pedagogiczna już po raz trzeci zorganizowała taką akcję.
- Nie myśleliśmy o biciu rekordów, ale dzięki wsparciu Bożeny Rutkowskiej- nauczyciela bibliotekarza ZS nr 3 na nasze zaproszenie odpowiedziało 350 osób (nauczycieli i uczniów). Wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy na kolejną za rok - mówi Agata Mierzwa, szefowa biblioteki pedagogicznej.

Akcja jest odpowiedzią na spadek czytelnictwa w całym kraju. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, aż 63 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku żadnej książki. W związku z tym redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” zainicjowała akcję masowego czytania, zaś realizację tego przedsięwzięcia przejęły biblioteki różnych typów w całej Polsce. Akcja polega na zebraniu w jednym dniu w jednym miejscu o godzinie 10.oo jak największej liczby osób i cichym czytaniu przez zaledwie 15 minut.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB