Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

MISTRZOSTWA W CZWÓRBOJU L-A

2018-06-06 12:00:00 (ost. akt: 2018-06-06 15:15:44)

Rokrocznie na finałach mazowieckich mamy przedstawicieli z naszego powiatu, w ubiegłorocznych XIX MIMS srebrny medal wywalczyła drużyna chłopców ze SP nr 4 w Mławie, a brązowy medal drużyna dziewcząt z SP nr 7 w Mławie.

W tym roku zawody powiatowe rozegrane zostały na boisku przy SP nr 4 w Mławie, dlatego wyniki nie są najlepsze. Wszystkie szkoły miały jednakowe warunki, nie miało to wpływu na końcową kolejność. Startowało 7 zespołów z mławskich szkół i dziewczęta z Lipowca K.
W kategorii dziewcząt rywalizowało pięć zespołów. Najwięcej punktów zgromadziły dziewczęta z mławskiej „siódemki”, podopieczne Katarzyny Malinowskiej zwyciężyły wynikiem 1 058 pkt. Najlepszą zawodniczką była Oliwia Piotrkowska- 272, Julia Kowalska- 247 i Otylia Dziubińska- 235. W zespole punktowały pozostałe zawodniczki: Beata Karbowska- 176 i Zofia Kucka- 127.
Najlepszy wynik osiągnęła Oliwia Piotrkowska, w skoku w dal skoczyła 4,43. Drugie miejsce zajęła Katolicka Szkoła Podstawowa wynikiem 978pkt. Trzy zawodniczki zdobyły ponad 200 pkt, najlepszą była Gabriela Szczepkowska- 245 pkt. Pozostałe zawodniczki punktowały: Paulina Lis- 229, Kaja Chmielewska- 221, Ola Olszewska- 144, Kinga Ryska- 139.
Najlepszą zawodniczką była Kaja Chmielewska, w biegu na 600m wynikiem 1:58,23 zdobyła 78 pkt. Dwie najlepsze szkoły wywalczyły awans do zawodów rejonowych.

Końcowa kolejność dziewcząt:
1. SP nr 7 Mława- 1 058 pkt
2. K SP Mława- 978
3. SP nr 4 Mława- 941
4. SP nr 6 Mława- 874
5. SP Lipowiec K.- 672

W kategorii chłopców o dwa miejsca premiowane awansem do zawodów rejonowych walczyły tylko 3 zespoły z mławskich szkół. Pierwsze miejsce zajęli lekkoatleci ze SP nr 6 w Mławie, podopieczni Andrzeja Leszczyńskiego zgromadzili 958 pkt. Najlepszymi zawodnikami w drużynie byli: Jakub Morawski- 254pkt i Dominik Dąbrowski- 243. Najlepszy wynik osiągnął Dominik Dąbrowski w biegu na 1 000m (3:06,30)- 85 pkt. Na drugim miejscu uplasowali się chłopcy z SP nr 4, podopieczni Michała Goliana wywalczyli 947 pkt.

SP nr 6 Mława: Jakub Morawski- 254, Dominik Dąbrowski- 243, Wiktor Tyl- 185, Piotr Fijałkowski- 138, Michał Skomra- 138.
SP nr 4 Mława: Igor Olszewski- 216, Bartłomiej Endrzejczyk- 206, Maciej Szymaniewicz- 183, Jan Śledziński- 172, Cezary Moszczyński- 170.

Końcowa kolejność chłopców:
1. SP nr 6 Mława- 958 pkt
2. SP nr 4 Mława- 947
3. SP nr 7 Mława- 942

Medale w Olsztynie
W dniach 19- 20 maja w Aquasferze (obiekt 50 metrowy) rozegrane zostały II Międzynarodowe zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Olsztyna. W zawodach startowało ponad 500 zawodników z 40 klubów, także pływacy zza wschodniej granicy (Litwa i Rosja). Klasyfikację medalową zdominowali pływacy z Kaliningradu (zdobyli 60 medali). W tak doborowej obsadzie nie zabrakło zawodników z mławskiego Płetwala. Podopieczni Michała Chlastosza i Tomasza Szczepańskiego wywalczyli na tych zawodach cztery medale.
Anna Powązka (16 lat i st.) wywalczyła dwa złote medale, w wyścigu na 100m grzbietowym wynikiem 1:13,89 i na 200m grzbietowym 2:36,62.
Amelia Butryn zdobyła srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym z czasem 43,15.
Na najniższym stopniu podium stanęła Kalina Ossowska (r. 2005) w wyścigu na 200m grzbietowym wynikiem 3:05,63. W stolicy Warmii i Mazur pięciokrotnie poprawili swoje rekordy życiowe Sylwia Rząp i Jakub Prósiński, cztery razy poprawiał Jakub Czupryn.

Oldboy ponownie liderem

Oldboje w 4 kolejce Mławskiej Ligi Orlika rozgromili zespół Czaplicki Team, tym samym przewodzą w ligowej tabeli. Wyprzedzają zespół Marco lepszym bilansem bramkowym. Obydwa zespoły mają komplet zwycięstw (w 4 kolejce Marco pauzowało). W najciekawszym meczu kolejki FC Kępa po bramce Nataniela Żółtowskiego pokonała Zielone Miasto.
W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników prowadzą Mariusz Walczak- 9 bramek i Andrzej Karpiński- 8, po 6 bramek mają Krzysiek Stępka, Zbigniew Krystkiewicz i Tomasz Maciejewski.