Czwartek, 18 kwietnia 2024. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

TURNIEJ REKREACYJNO – SPORTOWY

2018-06-01 10:08:49 (ost. akt: 2018-06-01 10:22:21)

GRY I ZABAWY\\\ W sobotę 26 maja rozegrane zostały czwarte zawody IX Edycji „Turniej Sprawnościowy dla klas II i III”. W zawodach startowało pięć mławskich szkół, w generalnej klasyfikacji w obydwu kategoriach zwyciężyła mławska „Jedynka”.

Impreza miała się odbyć na stadionie mławskiego MOSiR-u. Ze względu na warunki atmosferyczne zawody odbyły się w MHS, organizatora imprezy. Współorganizatorem zawodów był KS Zawkrze i MOSiR. Sędzią głównym zawodów był Edward Staniszewski, sędziowali Wojciech Kowalski i Marcin Grabowski, a imprezę poprowadził Arkadiusz Dłubisz. W ostatnim turnieju uczestniczące zespoły rywalizowały: w sztafetach z szarfą, parami, wyścigu w workach, w przeciąganiu liny, rzut do celu. mW czwartym turnieju w klasach II zwyciężyła drużyna z SP nr 6 Mława, o pół punktu wyprzedziła SP nr 1, na trzecim miejscu uplasowała się KSP. W generalnej klasyfikacji po 4 turniejach zwyciężyła SP nr 1 przed SP nr 6 i KSP. W klasach III w ostatnim turnieju triumfowała SP nr 1 przed KSP. W generalnej klasyfikacji zwyciężyła SP nr 1 przed SP nr 6 i KSP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Puchary najlepszym zespołom wręczył Dariusz Sowiński, Dyrektor MHS.

Medale Husarii w Koninie

Mławska Husaria ostatnio z każdych zawodów wraca z medalami. Wytrwała praca na treningach oraz ciągłe szkolenie przez znakomitych trenerów daje wymierne efekty w postaci medali na najważniejszych imprezach. Podczas jednego z treningów zawodnicy mławskiej Husarii szkolili się pod okiem trenera Mariusza Andlera (czarny pas BJJ), który poprowadził szkolenie jak wyjść z zagrożonej pozycji. Podczas treningu dwóch naszych zawodników Jarek Gołaś i Kuba Gola otrzymało pierwsze belki na białym pasie.
Na ostatnich zawodach Pucharu Polski w Koninie zawodnicy mławskiej Husarii wywalczyli trzy medale. Złoty medal zdobył najcięższy zawodnik Robert Wodzyński, który wygrał zawody w grupie Senior purpurowe pasy +105 kg. Pokonał Radosława Łysiaka z Warszawy i Kamila Burasa z Konina. Brązowy medal zdobył Bogdan Wróblewski w kategorii Masters purpury -76 kg. Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Gola w kategorii Młodzieżowców -84 kg. Na tych samych zawodach walczyli Adam Pacuszka i Jarosław Gołaś, którzy odpadli w eliminacjach.

Zaczarowana siódemka

Mławscy kolarze brali udział w szóstym wyścigu Lotto Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii. Bartosz Grędziński powracający po dłuższej przerwie (kontuzja) ścigał się na trasie MAX (50km). Zwyciężył Jan Czapliński w czasie 1:45,41, Grędziński finiszował na 7 miejscu (1:48,50). W kategorii M- 2 stanął na najniższym stopniu podium. Startowało 158 zawodników.
Zuzanna Gruszewska startująca w wyścigu FAN (9 km) zajęła 7 miejsce w klasyfikacji Open, w kategorii D- 3 otarła się o podium, zajmując 4 miejsce. W klasyfikacji generalnej po 6 wyścigach Zuzanna zajmuje wysokie 4 miejsce (sklasyfikowanych 81 zawodniczek), w kat. D- 3 zajmuje trzecie miejsce. Hadrian Gruszewski sklasyfikowany na 7 miejscu w wyścigu FAN, w kategorii C- 4 zajął 6 miejsce. W klasyfikacji generalnej w kategorii Open zajmuje 7 miejsce, w kat. C- 4 jest szósty.

Dwa srebrne medale „Liceliadzie”

W Ciechanowie rozegrana została „Liceliada” w tenisie stołowym. W ramach XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywana jest „Liceliada” dla szkół średnich. W Kamionie (pow. sochaczewski) rozegrane zostały biegi przełajowe, gdzie ekipa chłopców z ZS nr 1 w Mławie triumfowała w klasyfikacji zespołowej. Srebrny medal wywalczył Kamil Grendziński.
Na zawodach w Ciechanowie startowały dwie mławskie szkoły. Drużyna chłopców z ZS nr 3 w składzie: Damian Karaś, Patryk Lewicki i Przemysław Kowalczyk wywalczyła srebrny medal. O prymat na Mazowszu walczyły cztery najlepsze zespoły systemem „każdy z każdym” do trzech wygranych spotkań. Podopieczni Marka Jasińskiego pokonali 3:1 ZS Goworowo, takim samym wynikiem odprawili ZS nr 2 z Nasielska. W spotkaniu o 1 miejsce przegrali 1:3 z ZSE w Mińsku Maz. Srebrny medal wywalczyła również drużyna dziewcząt z ZS nr 1 w Mławie. Podopieczne Alicji Szulc pokonały 3:2 ZS Gołotczyznę, o zwycięstwie zadecydowała gra podwójna. Drużyna dziewcząt grająca w składzie: Monika Supińska/ Izabela Wróblewska przegrały 0:3 w meczu finałowym.