Piątek, 26 kwietnia 2024. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

ZENON MIESZKOWSKI Z DWOMA MEDALAMI

2018-05-28 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-28 14:53:04)

Odnotowaliśmy kolejny sukces mławianina. Zenon Mieszkowski zdobył dwa medale w II Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w Warcaby 64-polowe w Nidzicy.

Międzynarodowa impreza warcabowa odbyła się (od 7 do 15 maja) na zamku w Nidzicy. Zenon Mieszkowski po raz kolejny godnie reprezentował Mławę. Zdobył dwa medale. Otrzymał także dyplomy i pamiątkową statuetkę rycerza. Zajmując II miejsce w warcabach 64-polowych, pokonał wielu rywali w klasyfikacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. Także drużynowo znalazł się w grupie zwycięzców. Polska zdobyła na mistrzostwach Europy w nidzickim zamku aż osiem medali. Dzięki wynikom polskich zawodników nasz kraj zwyciężył w klasyfikacji drużynowej. Mławianin Zenon Mieszkowski dzięki wysokiej lokacie zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata w Warcaby 64-polowe w Mławie. Zawody odbędą się w naszym mieście i potrwają od 20 sierpnia do 30 sierpnia. W sportowej karierze pana Zenona to siódmy i ósmy medal. - Mam satysfakcję, że znalazłem się wśród medalistów. Nie było łatwo, ale się udało - mówi zadowolony z sukcesu Zenon Mieszkowski. Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych!