Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

KINO PLENEROWE W PARKU – film „Nietykalni”

2018-05-24 08:52:34 (ost. akt: 2018-05-24 08:54:43)

Podziel się:

W najbliższą niedzielę 27 maja w parku - KINO PLENEROWE – film „Nietykalni” – świetny francuski komediodramat.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Mławie serdecznie zaprasza 27 maja br. do udziału w kolejnym "Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością”.

Tegoroczne obchody tego dnia będą związane z projekcją filmu „Nietykalni” w ramach tzw. kina plenerowego na estradzie w Parku Miejskim. Projekcja filmu rozpocznie się o godzinie 20:30.

"Nietykalni" to francuski komediodramat z 2011 r. w reżyserii Oliviera Nakache’a i Érica Toledana. Dziewięć tygodni po francuskiej premierze 2 listopada 2011 r. film stał się drugim największym hitem kasowym we Francji. Historia z filmu zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi. Film został okrzyknięty wydarzeniem kulturalnym roku 2011 we Francji, zdobywając 52% głosów w sondażu przeprowadzonym przez Fnac. "Nietykalni" otrzymali kilka nominacji do nagród. We Francji film został nominowany do nagrody César 2012 w ośmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu, reżysera i aktora. Omara Sy wyróżniono w kategorii Najlepszy Aktor.

Bezpośrednio przed projekcją filmu, od godziny 18.00 organizatorzy planują wspólne spędzanie czasu w formie udziału w grach, zabawach , działaniach integracyjnych przygotowanych przez organizatorów.

Zadanie dofinansowanie jest ze środków Samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2018 r.

Organizatorzy zapraszają do udziału w tym spotkaniu osoby niepełnosprawne, ich rodziny, znajomych oraz wszystkie osobom, które zechcą wspólnie spędzić z nimi ten dzień, licząc na miłe i serdeczne spotkanie.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2507033 | 178.36.*.* 24 maj 2018 11:53

    Piękny film - naprawdę warto obejrzeć.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz