Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Medale i dyplomy dla najlepszych

2018-05-21 11:26:37 (ost. akt: 2018-05-21 11:30:27)

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

W środę 16 maja na stadionie MOSiR w Mławie odbyła się XIX Mławska Olimpiada Niepełnosprawnych. Ta cykliczna impreza organizowana jest przez UKS „Promyk” działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie.

Tradycyjnie sportowe zmagania poprzedziła msza święta celebrowana w tym dniu przez ks. Sławomira Kowalskiego. Następnie uczestnicy Olimpiady i zaproszeni goście przemaszerowali z kościoła parafialnego na stadion miejski przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mirosława Cieślaka. Celem imprezy jest integracja i rewalidacja młodzieży niepełnosprawnej, popularyzacja aktywnego wypoczynku, lekkoatletyki oraz budzenie wiary we własne siły dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Ekipy na stadion wprowadzili Agnieszka Żebrowska i Michał Osiecki, nauczyciele w- f. Swoją obecnością zaszczycili: Dariusz Mossakowski, Prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem”, władze Starostwa Powiatowego i Miasta Mława. Uroczystego otwarcia dokonała Anna Drozdowska, Dyrektor SOSW w Mławie.
W tym roku w rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 220 zawodników, opiekunów, sędziów i wolontariuszy. Na stadionie rywalizowali sportowcy ze Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych: z Ciechanowa, Jońca, Sierpca, Pułtuska, Przasnysza, Wyszkowa, Żuromina, Ostrołęki, Szkoły Podstawowej nr 6 z Mławy. Zawodnicy startowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Ponadto w treningu motorycznym wzięli udział pensjonariusze Środowiskowych Domów Samopomocy z Mławy, Pułtuska, Iłowa, Działdowa, Strzegowa, MOPS Mława i SP nr 6. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Mława z 12 medalami, drugie miejsce Sierpc- 9 medali i na trzecim miejscu Ciechanów i Wyszków po 4 medale. Mławscy sportowcy pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, trzykrotnie na drugim i czterokrotnie na trzecim miejscu.

W zawodach lekkoatletycznych najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, uczestnicy treningu motorycznego udekorowani zostali medalami.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB