Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

NOC MUZEÓW W NASZYM MIEŚCIE. ZWIEDZANIE RATUSZA I INNE ATRAKCJE

2018-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-16 15:47:58)

Podziel się:

MŁAWA\\\ Poznaj zakamarki mławskiego ratusza czy też archeologiczne opowieści z dreszczykiem w muzeum. To tylko kilka atrakcji 19 maja podczas Nocy Muzeów w Mławie.

Mławianie oraz goście z różnych stron 19 maja w Światową Noc Muzeów w Mławie mają szansę przeżyć niezwykłą przygodę. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej z Mławie zaprasza na recital Piotra Żandarskiego z PSM. Najmłodsi (w wieku 5 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych. Dorośli mają szansę poznać historie sławnych mławianek, archeologiczne opowieści z dreszczykiem oraz ciemną stronę muzealnictwa, czy też historię jednego obrazu.
Po raz pierwszy w noc muzeów swoje podwoje otwiera dla zwiedzających mławski ratusz. Między godziną 20 a 24 - będzie można poznać zakamarki tego najważniejszego budynku w mieście. Być może to niepowtarzalna okazja. Zwiedzanie odbywać się będzie w niedużych grupach prowadzonych przez przewodników - pracowników urzędu. Pokażą gościom m.in. biuro urzędnika z początku XX wieku, gabinet burmistrza, salę ślubów, strych i areszt magistracki - usytuowany przed laty w piwnicach budynku. Wędrówka po ratuszu przyjmie formę gry miejskiej. Na starcie zwiedzający otrzymają ulotki z miejscami na stemple. Te zostaną przystawione w każdym odwiedzonym punkcie. W ten sposób każdy zwiedzający utworzy dla siebie pamiątkowy certyfikat na dowód udziału w zabawie. Trasa zakończy się na dziedzińcu ratusza, gdzie goście mogą liczyć na jadło i napoje. Przygotowano też inne atrakcje. Regionalista i miłośnik historii - Jarek Janiszewski zaprezentuje rozkładaną makietę ratusza i opowie historię budynku. Natomiast znany jako rycerz Jacko z Zacisza - Jacek Mianowski – udostępni elementy ubrania i uzbrojenia rycerza. Miejski dom kultury zaprasza do kina na godzinę 20 na pokaz filmów czarno - białych. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB