środa, 24 kwietnia 2019. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

BRAKUJE CHĘTNYCH FIRM NA BUDOWĘ MŁAWSKIEGO RONDA PRZY POLICJI

2018-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2018-05-16 15:46:17)

Podziel się:

MŁAWA\\\ Na rondo przed komendą policji przyjdzie poczekać. Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie nie może znaleźć wykonawcy robót. Unieważniono już drugi z kolei przetarg.

Rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Lelewela i Sienkiewicza miało powstać do końca 2018 r. Natomiast rozliczenie środków planowano w styczniu 2019 r. Już wiadomo, że to się nie uda. Zajmujący się organizacją budowy Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie nie może znaleźć wykonawcy robót. Niedawno musiał unieważnić kolejny przetarg, bo nikt nie złożył oferty. Duże doświadczone firmy – do których adresowany był przetarg - są obłożone pracą. - Niektóre duże firmy mają moce przerobowe np. przy produkcji masy bitumicznej czy robót ziemnych. Natomiast jest problem z brukarzami. Firmy brukarskie są tak zajęte, że nikt nie chce słyszeć o braniu dodatkowych robót. Narzekają też na brak rąk do pracy – informuje nas Leszek Ślubowski szef PZD. Podobne problemy z wykonawcami może mieć nawet 70 procent samorządów. Na sytuację wpływa m.in. bum budowlany w roku wyborczym.
Obecnie konieczne jest przesunięcie terminów wykorzystania środków. - Pan starosta wystąpi do marszałka Adama Struzika o przesunięcie terminu wykorzystania środków – informuje Ślubowski. Marszałek decyduje w tej sprawie, gdyż podległy mu urząd finansuje 4-milionową inwestycję w 60 procentach. Mławskie starostwo ma zabiegać o nowy termin realizacji robót do czerwca 2019 roku oraz o bardziej elastyczne formy płatności dla firm. Obecne warunki (transze płacowe), zdaniem szefa PZD, mogą zniechęcać do podjęcia zadania.
Teraz wiele zależy od decyzji marszałka, która powinna nastąpić w ciągu 2 tygodni. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nowym rondem pojedziemy najwcześniej za rok.

Iwona łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB