Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

BĘDĄ REMONTY ŚWIETLIC I STRAŻNIC W SOŁECTWACH

2018-05-11 09:36:05 (ost. akt: 2018-05-11 09:39:56)

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Podziel się:

Szesnaście sołectw z ośmiu gmin powiatu mławskiego otrzyma dofinansowania w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018”.

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego na pilotażowy program „Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2018” przeznaczył 6 mln zł. Gminy mogły uzyskać wsparcie w wysokości do 10 tys. zł dla jednego projektu. Samorządy mogły złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania.
Już wiadomo, że w całym subregionie ciechanowskim (do którego zalicza się powiat mławski) wsparcie otrzyma 35 gmin. Do sołectw trafi łącznie ponad 672,2 tys. zł.
Natomiast w powiecie mławskim na środki może liczyć 16 sołectw z ośmiu gmin. Głównie chodzi o kwoty po 10 tys. zł na poszczególne inwestycje. Gmina Lipowiec Kościelny otrzyma po 10 tys. zł na dwa zadania - wyposażenie placu zabaw w siłownię zewnętrzną w Kęczewie i zagospodarowanie placu przy OSP Turza Wielka. Podobnie wsparcie (20 tys. zł na dwie inwestycje) uzyskała gmina Radzanów - na remont i doposażenie strażnicy OSP Radzanów oraz remont strażnicy OSP Gradzanowo Włościańskie. Pomoc uzyskały także dwa sołectwa w gminie Stupsk. W ramach programu wsparcia sołectw realizowane będą zadania: zagospodarowanie rekreacyjnego terenu zieleni w Zdrojach oraz remont podłogi w świetlicy wiejskiej w Rosochach. Gmina Szreńsk otrzymała po 10 tys. zł na zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej w Miączynie Dużym oraz wyposażenie świetlicy wiejskiej w Rochni. W gminie Szydłowo zbudują siłownię zewnętrzną w Nosarzewie Borowym oraz w Dębsku. W gminie Wieczfnia Kościelna będzie można wyremontować dach świetlicy w Wąsoszach i świetlicę w Kulanach. Gmina Strzegowo otrzyma środki na wyposażenie placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Budach Giżyńskich w sołectwie Zabiele oraz w Strzegowie. Najmniejsze wsparcie uzyskała gmina Wiśniewo, która ma otrzymać 3 000 zł na remont i doposażenie siłowni w Kowalewie oraz 3 500 zł na remont i doposażenie siłowni w samym Wiśniewie.

Iwona Łazowa

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB