Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

W Mławie powstanie ogólnopolskie centrum szkoleniowe? Są plany

2018-05-08 11:02:04 (ost. akt: 2018-05-08 11:05:13)

Podziel się:

Czy Mława będzie ogólnopolskim centrum szkoleniowym dla uprawiających skok wzwyż o tyczce? Są takie plany. Ratusz już zabezpieczył na ten cel pieniądze.

Podczas podziału nadwyżki budżetowej z roku ubiegłego władze miasta postanowiły przeznaczyć 500 tys. zł na przebudowę obiektów sportowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Pod nazwą tego zadania kryje się budowa skoczni do skoku o tyczce dla kobiet.

Zapisane na ten cel 0,5 mln zł ma stanowić własny wkład miasta. Bo realizacja zadania w całości powinna kosztować około 1 mln 200 tys. zł. Urząd miasta złożył wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Chodzi o to, żeby Mława była ogólnopolskim centrum szkoleniowym w skoku wzwyż o tyczce kobiet – objaśniał podczas spotkania dwóch komisji stałych rady (budżetu i budownictwa) w czwartek 19 kwietnia naczelnik wydziału inwestycji Krzysztof Jaros. Jak dodał wyszkolone tu panie brałyby potem udział w olimpiadach sportowych.

- Jest już opracowana dokumentacja projektowa nowej skoczni do skoku o tyczce. Zaplanowane są dwa rozbiegi, więc będzie można skakać w dwóch kierunkach – dodał Krzysztof Jaros. Podkreślił również, że plany finansowe miasta w tym zakresie to odpowiedź na inicjatywę Mazowieckiej Akademii Lekkoatletycznej. - Akademia działa na Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, a jej głównym działaczem i prezesem, który pielęgnuje tę ideę jest Janusz Żbikowski – powiedział naczelnik.

Trzeba podkreślić, że budowa sportowego centrum szkoleniowego to tylko plany. Bo władze miasta nie tylko nie podają jeszcze terminu jego utworzenia, ale wyraźnie podkreślają, że realizacja tej inwestycji jest warunkowa. - Jeśli samorząd nie otrzyma dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, to obiekt ten nie powstanie, a zabezpieczone na wkład własny środki zostaną przeznaczone na inny cel – powiedziała podczas posiedzenia komisji wiceburmistrz Janina Budzichowska. O przeznaczeniu wkładu własnego na utworzenie sportowego centrum radni zadecydowali na sesji we wtorek 24 kwietnia.

Robert Bartosewicz
Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. patrycja wójcik #2514031 5 cze 2018 19:57

  HEj, a czy wiadomo Komuś coś na temat Implantu, który powstaje w Warszawie? Szukałam tu info, ale raczej nie ma takiego tematu. Co sądzicie o tej inwestycji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. nicoś #2499111 | 77.253.*.* 10 maj 2018 21:42

   A kto to tak serfuje i to w trakcie podejmowania tak ważnej decyzji o wybudowaniu Oberstdorf II w Mławie.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ciekawy #2497959 | 176.103.*.* 8 maj 2018 20:13

    Mieszkam w Warszawie (nie bez powodu to zaznaczam) i szczerze przyznam, że nie rozumiem skąd to podekscytowanie tyczką w Mławie. . Jest to dyscyplina niszowa na którą niestety nie ma wielu chętnych wśród młodzieży. Zastanawiam się skąd Mława chce pozyskać młodzież, jak zapewnić bazę noclegową, pedagogiczną,metodyczną. Można oczywiście snuć plany, rozważania i głosić rozważania przy stole i bo i takie w radiu 7 słyszałem. W wielu znacznie większych ośrodkach miejskich i jest kłopot z pozyskaniem młodzieży do rozwoju sekcji sportowych znacznie popularniejszych.. Zastanawia mnie skąd pomysł na sekcję tyczki ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. h13 #2497791 | 195.160.*.* 8 maj 2018 13:39

     To jeszcze wypadałoby zbudować odpowiednie miejsce noclegowe. Hotel Mława to nie jest reprezentacyjne miejsce.. W ogóle nie rozumiem, czemu u nas nie ma hotelu z prawdziwego zdarzenia. Ale to już inna bajka...

     Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz