Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Wypadek na rondzie. Ranny rowerzysta

2018-04-24 10:38:23 (ost. akt: 2018-04-24 10:40:08)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranny został 50-letni rowerzystka. Mężczyzna jechał po rondzie Żołnierzy Wyklętych, na skrzyżowaniu ul. Marszałkowska z ul. Górną w Mławie.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia o godz. 18.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Honda Jazz, 40-letna mieszkanka pow. działdowskiego, wjeżdżając na rondo Żołnierzy Wyklętych z ul. Górnej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła rowerzystę. 50-letni mieszkaniec Mławy doznał pęknięcia kości stawu skokowego prawej nogi i został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca samochodem i rowerzysta byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja przypomina i apeluje - w każdym przypadku, bez względu na pierwszeństwo, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i zwracać uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego – a zatem odnosząca najcięższe obrażenia podczas wypadku.

mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mławiak #2592351 | 77.111.*.* 1 paź 2018 18:58

    Najgorsze tam jeżdżą te ,,suche dupy", czyli faceci poubierani w te obcisłe pedalskie ciuchy nie stosujący się do zasad ruchu drogowego... Pomimo, że jest tam ścieżka rowerowa to jeżdżą ulicą utrudniając ruch pojazdom a policja na wezwania nie reaguje. Siedzi tam jakiś mądrala dyżurny, który ignoruje zgłoszenia. Ale jak samochody zaczęły by jeździć po ścieżkach rowerowych, to rowerzyści podnieśli by alarm na całą Polskę i zlinczowali kierowcę... Te suche d..py myślą, że są kolarzami i nie obowiązuja ich żadne przepisy ruchu drogowego. Na zwrócenie im uwagi, aby zjechali z jezdni na ścieżkę rowerową, gdzie ich miejsce, reagują wulgarnie i agresywnie...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz