Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Wypadek na rondzie. Ranny rowerzysta

2018-04-24 10:38:23 (ost. akt: 2018-04-24 10:40:08)

Autor zdjęcia: KPP Mława

Podziel się:

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia drogowego, w którym ranny został 50-letni rowerzystka. Mężczyzna jechał po rondzie Żołnierzy Wyklętych, na skrzyżowaniu ul. Marszałkowska z ul. Górną w Mławie.

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia o godz. 18.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Honda Jazz, 40-letna mieszkanka pow. działdowskiego, wjeżdżając na rondo Żołnierzy Wyklętych z ul. Górnej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i potrąciła rowerzystę. 50-letni mieszkaniec Mławy doznał pęknięcia kości stawu skokowego prawej nogi i został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierująca samochodem i rowerzysta byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Policja przypomina i apeluje - w każdym przypadku, bez względu na pierwszeństwo, należy stosować zasadę ograniczonego zaufania i zwracać uwagę na zachowanie innych uczestników ruchu, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Pamiętajmy, że rowerzyści to tzw. niechroniona grupa uczestników ruchu drogowego – a zatem odnosząca najcięższe obrażenia podczas wypadku.

mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB