Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Szukają dyrektora do dzierzgowskiej podstawówki

2018-04-13 13:04:42 (ost. akt: 2018-04-13 13:07:49)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Wójt Rafał Kuciński ogłosił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie. Obowiązki szefa szkoły od września ub.r. pełni Grażyna Czupryn.

Z końcem sierpnia ubiegłego roku dyrektorem dzierzgowskiej podstawówki przestała być Marzena Nowicka, która złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron. Warto przypomnieć, że wcześniej o jej odwołanie wnioskowali radni gminy Dzierzgowo.

Od 1 września ub. r. obowiązki szefowej szkoły pełni Grażyna Czupryn, wieloletnia nauczycielka biblioteki w tej placówce. Jak objaśniał wówczas naszemu dziennikarzowi wójt Rafał Kuciński, powierzył jej pełnienie obowiązków na maksymalny okres, który dopuszcza prawo, czyli na 10 miesięcy. Teraz konieczne było ogłoszenie konkursu.

Osoba starająca się o fotel dyrektora w dzierzgowskiej podstawówce powinna spełnić wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z sierpnia 2017 r. Poza tymi, standardowymi wymogami, w ogłoszeniu o konkursie znalazły się też inne. Oferta osoby składającej dokumenty musi zawierać między innymi uzasadnienie przystąpienia do konkursu oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju publicznej szkoły. Do aplikacji powinien być też dołączony życiorys z opisem przebiegu pracy zawodowej, zawierający informacje o stażu pracy, w tym zatrudnienia na stanowisku kierowniczym. Oferty do urzędu gminy zainteresowane osoby mogą składać do 20 kwietnia.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB