Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ W MŁAWIE

2018-04-11 11:08:40 (ost. akt: 2018-04-11 11:40:16)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Data 10 kwietnia 2010 r. - dzień katastrofy polskiego, rządowego samolotu w Smoleńsku, na zawsze jest w naszej pamięci. W tym roku w całym kraju upamiętnialiśmy ósmą rocznicę tragedii. 10 kwietnia uroczystości odbyły się również w Mławie.

Mławskie obchody rozpoczęła msza św. w intencji zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz pozostałych ofiar katastrofy w kościele Świętej Trójcy. Następnie zebrani udali się pod Dąb Pamięci na Starym Rynku. Tam, po okolicznościowych przemówieniach, zapłonęły znicze i złożono kwiaty.

Warto przypomnieć, że Dąb Pamięci został posadzony osiem lat temu, bezpośrednio po katastrofie samolotu prezydenckiego. W tym samym czasie w Mławie zostało posadzonych łącznie 14 Dębów Pamięci - upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Katyń znowu stał się grobem. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej zginęło 96 najważniejszych osób w państwie, w tym: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy kancelarii prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu. Wszyscy oni polecieli do Smoleńska, aby uczcić ofiary Zbrodni Katyńskiej.

Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB