środa, 27 marca 2019. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

MIESZKAŃCY CHCĄ WIĘCEJ KONTROLI

2018-04-05 08:43:55 (ost. akt: 2018-04-05 08:48:01)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

WIECZFNIA KOŚCIELNA\\\ Brawura i zawrotna prędkość kierowców to wciąż problem. 26 marca podczas debaty z policją mieszkańcy gminy apelowali o kontrole na trasie do Janowca Kościelnego. Poruszali też inne tematy dotyczące bezpieczeństwa.

Przedstawiciele mławskiej policji odwiedzili mieszkańców gminy Wieczfnia Kościelna jeszcze przed świętami 26 marca. Policyjną debatę zorganizowano tuż po sesji rady gminy w sali konferencyjnej miejscowego urzędu. Wzięli w niej udział przedstawiciele miejscowego samorządu i urzędnicy. Podczas spotkania poruszano sprawy związane z szeroko zakrojonym bezpieczeństwem na terenie gminy. Debatę poprowadził kierownik Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej st. asp. Mariusz Nowociński, który zaprezentował zebranym dane statystyczne za ubiegły rok dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Wieczfnia Kościelna.

Obecni na debacie 26 marca 2018 r. zgłosili jeden nowy wniosek, dotyczący zwiększenia nadzoru ruchu drogowego na trasie Wieczfnia Kościelna – Janowiec Kościelny, w związku z kierowcami, przekraczającymi dozwoloną prędkość.

Omawiano także stan realizacji wniosków zgłaszanych podczas debaty gminnej zorganizowanej 11 maja 2017 r. Wtedy wzięli w niej udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu. W tamtym czasie wnioskowano o cztery zadania. Zalicza się do nich: przeprowadzenie odpowiednio zaplanowanej wycinki drzew, które zagrażają bezpieczeństwu na odcinku drogi Załęże – Wieczfnia Kościelna. Wnioskowano także zwiększenie nadzoru ruchu drogowego w Kuklinie, w związku z kierowcami, przekraczającymi dozwoloną prędkość. Zabiegano również o zwiększenie nadzoru ruchu drogowego na odcinku drogi Windyki – Mława, głównie w sobotę i niedzielę wieczorem, w związku z niebezpiecznie jeżdżącymi samochodami ciężarowymi. Mieszkańcy chcieli także przeprowadzenia zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci, które mogą same uczestniczyć w ruchu drogowym (powyżej lat 7) oraz przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową.

W dalszej części debaty, st. asp. Mariusz Nowociński przypomniał mieszkańcom jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - narzędzia umożliwiającego zgłaszanie zachowań wpływających negatywnie na poczucie bezpieczeństwa. Wspomniał też o aplikacji Moja Komenda, ułatwiającej kontakt z każdą jednostką policji na terenie Polski.

Iwona Łazowa


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB