Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Dwa wypadki w Trzciance (AKTUALIZACJA)

2018-03-29 10:40:37 (ost. akt: 2018-03-30 11:04:47)

Autor zdjęcia: KPP W Mławie

Podziel się:

Powrót zimy przysporzył kłopotów wielu kierowcom. 29 marca rano na drodze wojewódzkiej w Trzciance doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Policja otrzymała zgłoszenie o pierwszym z nich o godzinie 8:12. Natomiast o kolejnym o 8:34.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, chwilę po 8:00, kierujący samochodem marki Peugeot, 21- letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, jadąc drogą relacji Ciechanów - Mława, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki Peugeot, jadącym w kierunku Ciechanowa. Peugeot kierował 58-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. W wyniku wypadku kierujący i pasażer z pow. ciechanowskiego oraz kierujący samochodem marki Peugeot z pow. mławskiego zostali przewiezieni do szpitala w Mławie.

Niespełna pół godziny później, również w miejscowości Trzcianka, kierująca samochodem marki Ford Fiesta, 42-letnia mieszkanka pow. gdańskiego, jadąc w kierunku Ciechanowa nie dostosowała prędkości do trudnych warunków na drodze. Pojazd kierującej wpadł w poślizg. Auto dachowało i wpadło do przydrożnego rowu. Kierująca była trzeźwa.

Policja ostrzega – coraz trudniejsze warunki na drogach powodują, że chwila nieuwagi, nieuwzględnienie wydłużonej drogi hamowania, może zakończyć się wypadkiem. Policja apeluje o rozsądek i ostrożność. Dostosujmy styl jazdy do zimowo - wiosennych warunków - a zatem mokrej i śliskiej nawierzchni oraz ograniczonej widoczności na drodze.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB