środa, 8 kwietnia 2020. Imieniny Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Plac zabaw w parku wreszcie otwarty

2018-03-28 08:55:31 (ost. akt: 2018-03-28 09:12:05)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Rodzice doczekali się. Plac zabaw w mławskim parku został otwarty. Jeszcze niedawno opiekunowie, którzy wybrali się tam z pociechami do zabytkowego mławskiego parku, zastawali miejsce rekreacji zamknięte na kłódkę.

Powstanie placu zabaw zlokalizowanego w parku miejskim w Mławie - swego czasu - wzbudziło wiele emocji. Niektórzy z wielu powodów sprzeciwiali się inicjatywie podjętej na warunkach jakie ustalono. Jednak niewątpliwie zadowolone z inwestycji były dzieci i ich rodzice. Obiekt szybko stał się najpopularniejszym miejscem zabaw w mieście. W sezonie miejsce rekreacji tętni życiem. Jak się okazuje także poza tym czasem nie brakuje chętnych.

W publikacji (w papierowym wydaniu "Kuriera") napisaliśmy, że nie wszyscy godzili się na to, iż najbardziej popularny plac zabaw w mieście został zamknięty na sezon zimowy. Nikt nie umiał powiedzieć dlaczego tak się stało. Na zablokowanych łańcuchami bramkach nie było żadnej informacji. Zaniepokojeni tym rodzice zwrócili się o pomoc w wyjaśnieniu sytuacji do „Kuriera”. - Z tego co pamiętam ten plac zabaw zawsze był otwarty. W cieplejsze dni można było tam pójść z dzieckiem - powiedziała nam jedna z matek.

W ratuszu zapytaliśmy o powody wyłączenia z użytkowania obiektu i termin otwarcia. Zapytaliśmy też, dlaczego nie ma tam informacji dla mieszkańców?
Urząd w odpowiedzi z 26 marca powoływał się na bezpieczeństwo dzieci. Według urzędników to miejsce zimą nie może być otwarte ze względu na zagrożenia związane z oblodzeniem.
- Od połowy listopada do połowy marca publiczne place zabaw na terenie Mławy są nieczynne ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Korzystanie z urządzeń zabawowych i poruszanie się po nawierzchniach, które mogą być oblodzone, może stwarzać niebezpieczne sytuacje. Poza tym w niskich temperaturach materiały tracą właściwości amortyzacyjne. Dotyczy to przede wszystkim syntetycznych nawierzchni w strefach zagrożenia upadkiem, które w takich warunkach nie spełnią swojego zadania. Dodatkowo w okresie zimowym place zabaw nie są objęte nadzorem. Przygotowujemy nowe tablice ze zmienionymi regulaminami, które wkrótce staną na publicznych placach zabaw w Mławie – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Mława.

Przyszła kalendarzowa wiosna (21 marca), a plac zabaw nadal pozostawał zamknięty. Dowodem były zdjęcia, które wykonaliśmy 21 marca. Na placu zabaw zaczęło się coś dziać po tym, jak zwróciliśmy się do ratusza. W końcu miejsce zabaw zostało otwarto, ku radości dzieci i ich opiekunów.

Iwona Łazowa

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kex #2474412 | 178.36.*.* 30 mar 2018 08:31

    Trudno, ale nie rozumiem takiej decyzji. Tam codziennie pojawiają się pracownicy, a więc jaki problem żeby plac był czynny gdy jest temperatura plusowa i nie ma zagrożenia oblodzeniem, czyżbyśmy wracali do PRL gdzie zima trwa od... do ... i wtedy nie ma mocnych. Decyzje powinny być podejmowane z dnia na dzień albo nawet z godziny na godzinę. To jest po prostu żenujące.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz