Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Wpadł pod pociąg. Zginął na miejscu

2018-03-27 11:37:28 (ost. akt: 2018-03-27 11:38:39)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

Podziel się:

54-latek wpadł pod pociąg. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zdarzenie miało miejsce w Iłowie-Osadzie w rejonie dworca PKP. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia działdowska policja pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Działdowa.

Zdarzenie miało miejsce około godziny 20.00 w miejscowości Iłowo-Osada. W okolicy peronów na dworcu PKP mężczyzna wpadł pod nadjeżdżający pociąg szybkobieżny relacji Wrocław – Olsztyn. W wyniku potrącenia w/w poniósł śmierć. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec Iłowa. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe, strażacy i policjanci, a wszystkie czynności wykonywano pod nadzorem Prokuratora Rejonowego z Działdowa.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia działdowska policja pod nadzorem miejscowej prokuratury.

Wyznaczonym bezpiecznym przejściem dla pieszych w tym miejscu jest wiadukt z windą, które umożliwiają przedostanie się na drugą stronę peronu.

Policja przypomina, że przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych jest niedozwolone. Osoby przechodzące nielegalnie przez tory lub korzystające z infrastruktury kolejowej bez wymaganego uprawnienia narażają się na mandat lub sprawę w sądzie. Jednak największym zagrożeniem jest dla nich utrata życia w wyniku zaistnienia tragicznego wypadku komunikacyjnego. W zderzeniu z rozpędzonym pociągiem człowiek nie ma żadnych szans. Dla własnego bezpieczeństwa każdy powinien pamiętać, że nie wolno przechodzić przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

KPP Działdowo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB