Poniedziałek, 26 sierpnia 2019. Imieniny Ireneusza, Konstantego, Marii

Śluby w parku już od września

2018-03-26 11:43:56 (ost. akt: 2018-03-26 11:50:06)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

W parku miejskim trwa przebudowa budynku po dawnej przychodni dziecięcej, czyli tak zwanej „Popówki”. Od września ma tu działać „Pałac ślubów” oraz dwa wydziały urzędu miasta.

Przebudowa „Popówki” trwa. Budynek od września stanie się „Pałacem ślubów” oraz siedzibą dwóch wydziałów magistratu – spraw obywatelskich i Urzędu Stanu Cywilnego. Obecnie w budynku jest montowana instalacja elektryczna.

Umowę na przebudowę budynku podpisano w marcu 2017 roku. Przedsiębiorstwo z Żuromina zrealizuje inwestycję za 1 mln 829 tys. zł. Zgodnie z podpisaną umową, prace w „Popówce" powinny zostać zakończone do 31 sierpnia b.r.

W zakres robót wchodzą rozbudowa, przebudowa i przygotowanie istniejącego budynku do zmiany sposobu użytkowania, z funkcji usług zdrowia na funkcje administracyjną. Jak już wspomnieliśmy, po remoncie wewnątrz będą zlokalizowane dwa ratuszowe wydziały. Na parterze przewidziano m.in.: 2 pomieszczenia biurowe, toalety – męską i damską (dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), salę ślubów i salę toastów oraz pomieszczenie gospodarcze, kotłownię i klatkę schodową. Na piętro będzie można wjechać windą. Na piętrze znajdą się natomiast m.in. 4 archiwa, 3 pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenie socjalne.

Budynek w parku miejskim, w którym kiedyś mieściła się przychodnia lekarska należał do starostwa powiatowego. W 2012 r. samorząd powiatowy zamienił się z miejskim na pomieszczenia w budynku przy ul. 18 Stycznia. Nieruchomość w parku nazywana jest „Popówką”, bo kiedyś mieszkał w niej prawosławny duchowny.

Bartos

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB