Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

Bezpieczeństwo a „Dzień Wagarowicza”

2018-03-21 15:45:36 (ost. akt: 2018-03-21 15:48:10)

Podziel się:

21 marca, czyli pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Zgodnie z tradycją jest obchodzony corocznie przez dzieci i młodzież szkolną jako „Dzień Wagarowicza”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, z kwiatami w ręku i uśmiechem na twarzy, szukały pierwszych oznak nowej pory roku.

Dla wielu uczniów 21 marca utożsamiany jest z dniem wagarowicza. Dlatego też w dniu dzisiejszym policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W tym dniu uczniowie często bez wiedzy nauczycieli lub rodziców samowolnie opuszczają teren szkoły lub spotykają się po lekcjach. Niektórzy z nich spożywają alkohol, palą papierosy, używają słów powszechnie uznawanych za wulgarne, dopuszczają się wybryków chuligańskich. Niejednokrotnie sami stają się ofiarami przestępstw.

Żeby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, policjanci będą tego dnia prowadzić działania zmierzające m.in. do ujawniania osób zachowujących się niezgodnie z prawem.
- Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, dając przykład innym uczniom, bezpiecznie spacerowały w barwnym pochodzie ulicami miasta Mława. Szukały pierwszych oznak nowej pory roku. Nad bezpieczeństwem „wesołej gromadki” w szczególności przy przejściach dla pieszych, czuwali policjanci mławskiej drogówki. Apelujemy zarówno do dzieci jak i do rodziców o rozwagę. Aby ten dzień minął w przyjaznej atmosferze. Zachowajmy podstawowe zasady bezpieczeństwa.  Właścicielom placówek handlowych policjanci przypominają, że sprzedaż alkoholu nieletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny oraz utrata koncesji na sprzedaż napojów alkoholowych - informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP w Mławie.

Źródło: KPP w Mławie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB