Piątek, 22 marca 2019. Imieniny Bogusława, Jagody, Katarzyny

OSTATNIA KOLEJKA LIGI BOWLINGOWEJ

2018-03-15 12:17:36 (ost. akt: 2018-03-15 12:25:27)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Podziel się:

Poznaliśmy szesnastu finalistów ligi Urzędowej w Bowling. W grupie A najlepiej zaprezentowali się mistrzowie ubiegłorocznej edycji Gminy Wieczfnia Kościelna , która w ostatnim meczu grupowym bez większych problemów wygrała z Adwokatami.543 do 466.

Adwokaci, aby awansować do finałów musieli liczyć na porażkę SP3 ,która w ostatnim meczu podejmowała świetnie grający zespół z Ekonomika. Po czterech kolejkach Sp3 było bliższe awansu do finału ,gdyż nieznacznie, ale prowadziło. Jednak świetna końcówka teamu z Ekonomika pokazała sportowy charakter by ostatecznie wygrać 559 do 404 i tym samym pozbawiło szans awansu drużyny z Sp3 na korzyść Adwokatów. W przedostatnim meczu urząd Miasta Mława wygrał bez większych problemów z MPS Nr4 547 do 433. Dzięki tej wygranej Urząd zajął trzecie miejsce w grupie A, natomiast ekipa z MPS zajęła ostatnie ósme miejsce bez awansu. W ostatnim meczu Urząd Pracy podejmował MDK. obydwa te zespoły awans zapewniły sobie już wcześniej. Mecz zakończył się wygrana MDK-u 486 do 456.

O pierwsze miejsce w grupie B w ostatniej kolejce zagrali Sp2 z Gminą Lipowiec Kościelny. Awans obydwa zespoły zapewniły sobie we wcześniejszych kolejkach. Jednak na wygranej w tym meczu zależało obu zespołom, gdyż wygrana gwarantowała lepszą pozycję w rozstawieniu finałowym. Świetnie w tym meczu zagrała Iwona Kobut-Sadza, która jako jedyna kobieta w lidze Urzędowej przekroczyła granicę „200” rzucając 213 i jednocześnie zapewniła wygraną swojemu zespołowi wygrywając ostatecznie 662 do 568. W kolejnym meczu Budowlanka podejmowała Sp4 mecz przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze gdyż oba zespoły również awans zapewniły sobie we wcześniejszej kolejce. Ostatecznie mecz wygrała Budowlanka 513 – 438. W ostatnim meczu tego dnia Sąd Rejonowy podejmował MPS4II. MPS miało bardzo ciężkie zadanie, aby awansować do fazy finałowej musiało ograć wicemistrzów ubiegłorocznej edycji. Korzystny wynik w tym meczu odniosła jednak ekipa Sądu wygrywając pewnie 521 do 435. Do rozstrzygnięcia o awansie z piątego miejsca w tej grupie musiała zadecydować mała tabelka w której najlepszym zespołem okazała się SP4 . przegrane zespoły w tej grupie to MPS 4II oraz przedszkole z ulicy Hożej.

W grupie C bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Urzędu Skarbowego , którzy wygrali wszystkie spotkania w grupie. Ostatnia na celowniku okazała się ekipa ze Starostwa (wydział komunikacji).Urzędnicy ze karbówki pewnie wygrali 648 do 506i wyeliminowali Starostwo z dalszych rozgrywek. Największą niespodzianką w tej grupie jest brak awansu Mistrzom z III edycji ligi Urzędowej Sp6 która w ostatnim meczu musiała uznać wyższość GCKiR z Lipowca Kościelnego przegrywając 477 do 509. W ostatnim meczu fazy grupowej brązowi medaliści ubiegłorocznej edycji MHS aby awansować do finałów musiał wygrać z MOPS-em który awans zapewnił sobie w ubiegłym tygodniu. Mecz od pierwszej kolejki układał się pomyślnie dla MHS. Z kolejki na kolejkę MHS powiększał swą przewagę aby ostatecznie wygrać i awansować do fazy finałowej. Mecz zakończył się wynikiem 478 do 606.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB