Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

ULICA CMENTARNA JAK TOR PRZESZKÓD

2018-03-14 15:31:40 (ost. akt: 2018-03-14 15:34:02)

Autor zdjęcia: Iwona Łazowa

Podziel się:

Czytelnik chciał uniknąć korków i skrócić sobie drogę ulicą Cmentarną na Wólce. Teraz tego żałuje. Nawierzchnia, jego zdaniem to obraz nędzy i rozpaczy. Dziury, doły i kałuże to istny tor z przeszkodami. Co na to mławski ratusz?

Mieszkaniec naszego powiatu, który przysłał list do redakcji „Kuriera”, nikomu nie poleca przejazdu ulicą Cmentarną (na Wólce). Twierdzi, że taka wycieczka może nas kosztować uszkodzone auto. Sam wybrał ten kierunek usiłując skrócić drogę, czego pożałował. Jednak zwraca uwagę, że Cmentarna mogłaby rozładować ruch w mieście, ale po remoncie.
- Byłem niedawno na pogrzebie na cmentarzu na Wólce. Po zakończeniu ceremonii, aby uniknąć korków w centrum Mławy pojechałem ulicą Cmentarną wzdłuż cmentarza do obwodnicy, aby wyjechać na S7. Żałuje do dziś tej decyzji ponieważ o mało co nie urwałem sobie koła przy samochodzie (pomimo poruszania się minimalną prędkością). Ulica Cmentarna, na odcinku obok cmentarza, to nie ulica, a droga polna w strasznie złym stanie, doły, dziury itp. Nikomu nie polecam jazdy tą "ulicą" - a szkoda, bo byłby fajny skrót do S7 – napisał czytelnik.
Zaraz po otrzymaniu wiadomości, postanowiliśmy zapytać o sprawę w mławskim ratuszu. Czy władze rozważą uwagę mieszkańca i czy w najbliższym czasie planowany jest remont ulicy? Oto jaką otrzymaliśmy odpowiedź. - Cmentarna to kolejna ulica, która w przyszłości odprowadzi ruch z miasta na obwodnicę północną Mławy – Aleję Marszałkowską. Warto wspomnieć, że trzy inne drogi, które mają takie samo zadanie, zostały wybudowane w latach 2013-2017. Przebudowę ulic Zuzanny Morawskiej i Szpitalnej ukończyliśmy w 2013 roku, ulic: Kopernika, Bema i Hallera – w 2016, a ul. Górnej – jesienią 2017 roku. Trwa sukcesywna przebudowa układu drogowego miasta, która ma na celu rozładowanie korków, udrożnienie ruchu i poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.
Można też liczyć na działania doraźne. - Gdy będą odpowiednie warunki pogodowe, ulica Cmentarna zostanie wyrównana. Zgłoszenie przekazaliśmy już do Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego, które na zlecenie miasta wykonuje prace w tym zakresie. Dziękujemy czytelnikowi „Nowego Kuriera Mławskiego” za przekazane za Państwa pośrednictwem uwagi – dodaje rzeczniczka.

Iwona Łazowa

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lenka #2469509 | 83.24.*.* 23 mar 2018 22:39

  Po co Pan jechał tą ulicą,jak mógł zaraz obok Górną dojechać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lex #2463143 | 212.160.*.* 15 mar 2018 12:29

   Masakra. Oby przy ratuszu było ładnie, reszta niech łazi w błocie po kolana i koła se urywa.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. kex #2462558 | 178.36.*.* 14 mar 2018 17:11

   Na innym portalu mławskim artykuł odnośnie stanu ul. Cmentarnej ukazał się w końcu stycznia, a Pani Grzywacz zachowuje się jakby pierwszy raz słyszała o problemie. Mieszkańcy Wólki niejednokrotnie zgłaszali problem do ratusza, a w ratuszu tylko dziękują za zgłoszenie i kolejne obiecanki - cacanki, a głupiemu radość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz