Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Kłusownik rozłożył wnyki. W pułapkę złapał... wilka

2018-03-12 12:01:38 (ost. akt: 2018-03-12 12:02:49)

Podziel się:

Mławscy policji we współpracy z lekarzem weterynarii oraz funkcjonariuszami lasów państwowych uwolnili zwierzę leśne. Wilk złapał się w rozłożone przez kłusownika, tzw. wnyki. Do zdarzenia doszło 10 lutego, kompleks leśny, gm. Radzanów.

Nieznany sprawca na terenie kompleksu leśnego w rejonie miejscowości Radzanów, rozłożył wnyki w które złapał się wilk. Na miejscu policjanci wykonali czynności we współpracy z lekarzem weterynarii i funkcjonariuszami lasów państwowych. Schwytane zwierzę zostało oswobodzone z zastawionej pułapki i wypuszczone na wolność. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Kłusownictwo jest zjawiskiem, które czyni szkodę o bardzo wielorakich aspektach. Oprócz faktu, że jest przestępstwem i ma negatywny wpływ na gospodarkę łowiecką, należy pamiętać o tym, że zwierzęta schwytane we wnyki umierają w długim cierpieniu. Nielegalnie zaś zdobyte i nieprzebadane mięso może być przyczyną wielu chorób.

Policjanci przestrzegają wszystkich amatorów nielegalnej dziczyzny! Strażnicy leśni i łowieccy wobec zjawiska kłusownictwa wspomagają się technicznymi środkami w postaci kamer oraz fotopułapek, które mogą rejestrować moment zakładania sideł czy wnyków, przejeżdżania samochodem po lesie i oddawania strzałów do zwierzyny. Wobec zaawansowanych technologii należy liczyć się z tym, że proceder ten nie pozostanie bezkarny.
mł. asp. Aneta Prusik

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB