Czwartek, 23 maja 2019. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Konkurs na dyrektora muzeum. Czy wymagania były spełnione?

2018-02-21 12:45:32 (ost. akt: 2018-02-21 12:48:45)

Autor zdjęcia: Robert Bartosewicz

Podziel się:

Według Kamila Przybyszewskiego, Barbara Zaborowska, która niedawno została dyrektorem Muzeum Ziemi Zakrzeńskiej w Mławie, nie spełniła istotnego wymagania zawartego w konkursie na to stanowisko. Temat podjęto na ostatniej sesji.

Dyskusję na temat konkursu na dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie na ostatniej sesji we wtorek 6 lutego rozpoczął przewodniczący osiedla nr 8 Kamil Przybyszewski. Zwrócił się on najpierw do przewodniczącego rady miasta Leszka Ośliźloka. - Czy wpłynął do pana wniosek dotyczący zarządzenia burmistrza w sprawie powołania dyrektora muzeum? Wiem, że do pana burmistrza wpłynął, ale burmistrz nawet o tym nie wspomniał, dlatego pytam pana – dociekał Kamil Przybyszewski.

I odczytał treść wniosku. - Na podstawie zarządzenia burmistrza z dnia 29 grudnia 2017 roku, w sprawie powołania dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, które spowodowało nawiązanie stosunku pracy z powołania, z panią Barbarą Zaborowską, od dnia 1 stycznia, na okres 4 lat, zwracamy się o usunięcie naruszenia prawa. W związku z posiadaną przez nas wiedzą, pani Barbara Zaborowska nie spełniła wymaganych w ogłoszeniu warunków – odczytał przewodniczący osiedla.

Jak przypomniał, w punkcie pierwszym ogłoszonego przez urząd miasta naboru, od przyszłego dyrektora muzeum wymagano udokumentowanego, co najmniej 5-letniego stażu pracy w sektorze kultury. - Według nas pani Barbara Zaborowska nie posiada 5-letniego stażu pracy w sektorze kultury. Ponadto podpisano z nią umowę w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku dyrektora, mimo że w tym czasie pełniła funkcję nauczyciela w liceum ogólnokształcącym w Mławie – kontynuował Przybyszewski. I doprecyzował dlaczego, jego zdaniem, Barbara Zaborowska, nie spełniła wymagań konkursu. - Warunków wymaganych nie spełniła dlatego, że jest ona wolontariuszem Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej, a praca wolontariacka w myśl przepisów nie jest stażem pracy – argumentował przewodniczący osiedla.

Do jego słów odniósł się burmistrz Sławomir Kowalewski. - Burmistrz miasta powołał komisję, wcześniej przygotował i opublikował treść ogłoszenia. Zostały złożone trzy aplikacje. Dziękuję bardzo komisji za pracę – powiedział Kowalewski. I przypomniał, że najlepszego kandydata na dyrektora zarekomendowała mu właśnie komisja, a burmistrz podpisał rozporządzenie w tym zakresie. - Cieszę się, że wśród osób, które ubiegały się o stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej była pani Barbara Zaborowska. Mieliśmy przyjemność 28 grudnia wręczać i gratulować jej otrzymania medalu Zasłużony dla Miasta Mława, za pracę społeczną i za pracę zawodową – dodał włodarz miasta.

Podkreślił, że jego zdaniem w okresie 4 lat, na który to czas Zaborowska dostała powierzone stanowisko, okaże się, że jest właściwą osobą do kierowania MZZ. - Pisma, które przytoczył tu pan przewodniczący są właśnie podczas analizy prawnej. Jest przygotowywana odpowiedź. Ja się bardzo cieszę, że rekomendowano kandydaturę pani Barbary Zaborowskiej. A czas pokaże, że jest to bardzo dobra kandydatura – podsumował burmistrz.

Warto przypomnieć, że oprócz Zaborowskiej o fotel dyrektora muzeum zabiegały jeszcze dwie inne osoby. Jedna z nich, według komisji, nie spełniła wymogów formalnych. Te spełnił natomiast inny kandydat – Dariusz Krawczyk, kustosz działu naukowo-oświatowego w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.


Robert Bartosewicz
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sp3 #2664981 | 95.49.*.* 17 sty 2019 21:21

    A może Pan Przybyszewski pochwali sie jakim jest nauczycielem?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz