2018-02-16 11:35:41 (ost. akt: 2018-02-16 11:37:26)
Maciej Rogalski strzelec bramki w meczu z Motorem Lubawa

Autor zdjęcia: Zdzisław Breński

Podziel się:

Piłkarze Mławianki rozegrali dwa spotkania kontrolne, w środę pokonali wysoko Kryształ Glinojeck, w sobotę zremisowali z IV ligowym Motorem Lubawa. Z zespołów grających w L O Wieczfnianka zremisowała z Mazowszem Jednorożec.

MKS Mławianka- Kryształ Glinojeck 7:2
Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze mławianki w meczu z A- klasowym zespołem. W pierwszej połowie to gości objęli prowadzenie. Wyrównującą bramkę dla naszego zespołu, technicznym uderzeniem przelobował bramkarza M. Stryjewski. Dośrodkowanie K. Dąbkowskiego z rzutu rożnego i głową dopełnił formalności M. Rogalski. W drugiej połowie trener dokonał kilku zmian, nasi piłkarze zaaplikowali rywalowi pięć bramek. W 47’ Stryjewski ponownie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania kolejno podwyższali J. Wróblewski, Sz. Masiak, M. Tomczak i Karłowicz.
Mławianka: Jabłonowski- Dąbkowski, Naczas, Wodzyński (39’ Koprucki), Drzewiecki- Gosik, Stryjewski, Samluk (37’ Rogalski), Pocieżnicki- Filipek, Melchinkiewicz. W drugiej połowie zagrali: Wróblewski, Masiak, Tomczak, Karłowicz.

MKS Mławianka- Motor Lubawa 1:1
W sobotę 10 lutego rywalem Mławianki był IV ligowy Motor Lubawa. W 22’ po dośrodkowaniu Tomczaka z rzutu rożnego Koprowski strzelił obok bramki, w 26’ po dośrodkowaniu Dąkowskiego z rzutu rożnego, Rogalski strzałem głową dopełnił formalności. W 33’dosrodkowanie Karłowicza, obok bramki strzelił głową Stryjewski. Wynik 1:0 utrzymywał się do 90’, w której to goście strzelili wyrównującego gola.
Mławianka: Serowiec- Dąbkowski, Naczas (30 Wodzyński), Koprucki, Drzewiecki- Tomczak, Stryjewski, Samluk, Rogalski, Masiak- Karłowicz. W drugiej zagrali: Melchinkiewicz, Pocieżnicki i Gosik.
Następne spotkania zespół Mławianki zagra na boisku w Mławie, w środę 14 lutego z Nadnarwianką i w sobotę 17 lutego o godz. 12.00 z Lechem Rypin.

W niższych ligach grają sparingi i na hali

Zespoły przygotowujące się do rozgrywek w niższych ligach grają spotkania kontrolne oraz rozgrywają turnieje halowe. Piłkarze Korony w ostatni weekend grali w turnieju charytatywnym „Gramy dla Kuby” organizowanym w Szydłowie.
Zespół Wieczfnianki na sztucznym boisku w Mławie zremisował z Mazowszem Jednorożec. Pierwszą bramkę zdobyli goście, w drugiej połowie po jednej z akcji naszego zespołu w polu karnym był faulowany Łukasz Wróblewski. Sam poszkodowany doprowadził do remisu po celnym trafieniu z 11 metrów. Następny mecz Wieczfnianka zagra z Iskrą Narzym.
Zespół Konopianki rozegrał już dwa spotkania kontrolne. Podopieczni Leszka Geska w pierwszym spotkaniu w Kraszewie przegrali z Tęczą Ojrzeń. Bramkę zdobył Kamil Nosarzewski. W drugim meczu w Ciechanowie pokonali Opię Opinogóra. Po dwie bramki zdobyli M. Pietruś, P. Łapuć, A. Kocięcki i K. Nosarzewski.

Wieczfnianka- Mazowsze Jednorożec 1:1
Tęcza Ojrzeń- Konopianka 4:1
Opia Opinogóra- Konopianka 2:7

W Szreńsku Czarna Elka
W Szreńsku Urząd Gminy był organizatorem kolejnej Edycji Ligi AGG. Startowało 8 zespołów, cztery zespoły pretendowały do mistrzowskiego tytułu. Po zabraniu punktów zespół Technokabla (nieuprawniony zawodnik) stracił szansę na walkę o mistrzostwo. Musiał zadowolić się trzecim miejscem. O pierwszym miejscu Czarnej Elki zadecydowało bezpośrednie spotkanie z Czerwonymi Diabłami, wygrali 3:0. W ostatniej kolejce obydwa zespoły wygrały swoje spotkania. Tytuł króla strzelców wywalczył Krzysztof Milewski Czerwone Diabły)- 13 bramek, który w ostatnim meczu strzelił hat- tricka. Na dalszych miejscach plasują się: Michał Rykowski (Czarna Elka)- 12, Tomasz Sieradzki i Michał Lemanek po 9.
Uroczyste podsumowanie ligi odbędzie się w sobotę 17 lutego, wcześniej rozegrany zostanie Turniej Halowy o Puchar Wójta Gminy Szreńsk.

Liga Futsalu w Dzierzgowie
W Dzierzgowie rozegrana została przedostatnia kolejka, w której lider Oszczędni Technicznie przegrał z Kuklinem. W drugim spotkaniu Turbo Team pokonał Dzikie Koty. W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników prowadzi Łukasz Jakóbiak i Tomasz Grzybowski- 11 bramek przed Bartoszem Półkoszkiem- 10.